Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Полеглим за волю України честь і пошана Сьогодні: 26.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Полеглим за волю України честь і пошана Надрукувати
Оксана Франків   
15.11.2013

10 листопада поблизу села Шпильчина Перемишлянського району громадськість Львівщини вшанувала у 65-ту річницю загибелі воїнів УПА.

Урочистою ходою мешканці села Шпильчина та навколишніх сіл, а також делегації зі Львова та Винник, Жидачева з церковними хоругвами, співаючи повстанських пісень, прийшли до місця криївки, де прийняли свій останній бій члени Проводу ОУН та вояки УПА.

9 листопада 1948 року в загинули п'ятеро повстанців, серед них: керівник Служби безпеки ОУН Ярослав Дякон (псевдо «Мирон»), заступник керівника СБ ОУН Львівського краю майор СБ Богдан Прокопів («Степан»), співробітник крайового осередку СБ ОУН Львівського краю, сотник СБ Теофіль Михайлів (Михайлунів) – «Зенко», командир охоронної боївки, булавний Михайло Ковалик («Сталевий») та охоронець, вістун Василь Сохан («Довбач»).

На місці загибелі повстанців відслужили панахиду, члени Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» дали сальву на честь полеглих героїв. Опісля розпочалося віче.

Цього року виповнюється 100 років від дня народження керівника Служби безпеки ОУН Ярослава Дякона. Останки Дякона, як і більшості провідників ОУН-УПА, були знищені енкаведистами. Але пам'ять про них і про їхню боротьбу жива.

 За матеріалами народного часопису Жидачівщини "Новий час "

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)