Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow ПАТРІОТИ БЕРЕЗНІВЩИНИ МАЮТЬ СВОГО ПОКРОВИТЕЛЯ Сьогодні: 20.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


ПАТРІОТИ БЕРЕЗНІВЩИНИ МАЮТЬ СВОГО ПОКРОВИТЕЛЯ Надрукувати
Ірина Баковецька   
25.03.2014

 Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» низько схиляє голови перед своїм героєм – Іваном Городнюком «Месником», який віддав своє життя за незалежну, самостійну Україну. Слава Герою !

Городнюк Іван – гордість патріотів Березнівщини. Випробування, котре випало на нелегку долю хлопця набуло героїзму, але здійснений ним крок став безповоротнім. 19 лютого молодий 29-річний хлопчина, не пізнавши радості сімейного щастя, пішов із життя, долучившись до лав Небесної Сотні, котрі покинули цей світ заради світлого майбутнього своєї рідної України. Рідний брат героя Вадим Городнюк згадує останні дні життя хлопця, котрий під час масових протестів двічі їздив до столиці. «Останній раз приїхав зовсім виснаженим та понищеним – окрім того, що Ваню побили, він ще й захворів на пневмонію після того як силовики його обілляли холодною водою, а до того хлопець сильно поморозив нижні кінцівки. Додому хлопчина прибув в середу, в четвер звернувся до місцевої районної лікарні, отримавши лише направлення на флюорографію. В п’ятницю планував розпочати лікування, але через погіршення стану здоров’я не зміг вийти з дому». Помер на очах у мами Зіновії Іванівни та брата Вадима.

Земляки пам’ятають Івана Городнюка активним, позитивним, готовим завжди допомогти, не відмовним до будь-якої спільної справи. Вся його юність проходила в громадській діяльності – це і членство в Спілці української молоді, і в Молодіжному національному конгресі, в яких хлопчина займався безпосередньо мистецькими акціями, брав участь у заходах, таборуванні тощо. Згодом активно долучався до політичного життя краю – був постійним членом виборчих комісій, спостерігачем. Останні роки життя долучився до ГО Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять»: брав участь у ексгумаційних роботах загиблих воїнів УПА та військових реконструкціях, - в таборі друг на псевдо Месник мав незмінне завдання повара.

Творча діяльність повз усе життя Іванка проходила червоною ниткою. Він був танцюристом хіп-хопу, проводив заняття з аеробіки та брейк-дансу. Хлопець настільки вміло користувався своїм талантом, що його запросили очолити гуртки сучасних танців в районному Будинку культури, деяких навчальних закладах міста та району.

Сьогодні березнівчани шанують пам’ять свого земляка Івана Городнюка: в центрі міста Березне розміщений стенд із фотокарткою героя, біля якого постійно горить лампадка та пахнуть живі квіти; в навчальних закладах краю проводяться тематичні заходи пам’яті земляка-героя, котрий поклав своє життя заради добробуту свого Надслучанського Полісся.

Ірина Баковецька,

член Національної спілки журналістів України.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)