Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Звіт про дослідження місць поховань військовослужбовців, загиблих у роки II СВ в околицях с.Тадані Сьогодні: 27.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Звіт про дослідження місць поховань військовослужбовців, загиблих у роки II СВ в околицях с.Тадані Надрукувати
Любомир Горбач   
28.03.2014
Звіт про проведені пошукові земляні роботи з дослідження місць ймовірних поховань військовослужбовців Польського Війська, загиблих у роки другої світової війни в околицях с. Тадані Камянко-Бузького району Львівської області (2013 рік)

Відповідно до дозволу Міністерства культури України №22-029-П/13 від 27 березня 2013 року, пошуковою групою Товариства "Пам'ять" 5 листопада 2013 року в околицях с.Тадані проводились пошукові земляні роботи з розшукування ймовірних місць захоронень військовиків Польського Війська. Саме тут на початковому етапі Другої Світової війни відбувалися бої між вояками Польського Війська та підрозділами німецького "Вермахту".

Розвідку проведено на правому боці річки Західний Буг з північної сторони від села Тадані. По краю лісового масиву, який прямує вздовж річки Західний Буг, знайдено залишки споруд польових фортифікаційних ліній оборони (окопи, землянки, інші земляні сховища), споруджених ще восени 1939 року вояками Польського Війська, завданням яких було зупинити наступ німецьких військових підрозділів. В результаті збройних сутичок, загиблих польських вояків (за розповідями жителів с.Тадані) було захоронено на місці бою.

За інформацією, зібраною у селі, проведено дослідження ймовірних місць поховань – об’єкт №1 та об’єкт №2.

Об’єкт №1 розташовано поруч з військовим шанцем біля залишків багатолітнього дерева. Дослідження вказаного ймовірного місця захоронення проводилось методом закладення розвідкових шурфів із поглибленням до материкового пласту ( світлина 1, 2).
Проведене дослідження ділянки з вірогідним розташуванням на ній військового захоронення позитивних результатів не принесло. Жодним розвідковим шурфом не вдалось виявити ознак поховальної ями та можливого захоронення. Відповідно, людські кісткові залишки не виявлено. Відсутність військового захоронення можна пояснити помилкою місцевого мешканця у вказаних ним орієнтирах або його відсутність у цьому місці взагалі.

Об’єкт № 1. Світлина 1

Об’єкт № 1. Світлина 2

Об’єкт №2 розташовано поруч з військовим шанцем в 10м від об’єкту №1. Місце поховання зазначено встановленим місцевими жителями дерев’яним хрестом.
Дослідження вказаного місця можливого захоронення проводилось методом закладення розвідкових шурфів із поглибленням до материкового пласту ( світлина 1, 2).
Проведене дослідження ділянки з ймовірним розташуванням на ній військового захоронення позитивних результатів не принесло. Жодним розвідковим шурфом не вдалось виявити ознак поховальної ями та можливого захоронення. Відповідно, людські кісткові залишки не виявлено. Відсутність військового захоронення біля хреста можна пояснити помилкою при його встановленні.

Об’єкт № 2. Світлина 1

Об’єкт № 2. Світлина 2

Об’єкт № 2. Світлина 3

Після завершення досліджень місця ймовірних поховань було рекультивовано і відновлено у первісному вигляді (світлини 4, 5).

Об’єкт № 2. Світлина 4

Об’єкт № 2. Світлина 5

 


Директор ТзОВ "Українська Пам'ять"                               Любомир Горбач

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)