Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow ЛЮБОМИР ГОРБАЧ: ТОВАРИСТВО ПАМ'ЯТЬ В СТАНІ ПОСТІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО ЗАХИСТУ РІДНОЇ ЗЕМЛІ Сьогодні: 28.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


ЛЮБОМИР ГОРБАЧ: ТОВАРИСТВО ПАМ'ЯТЬ В СТАНІ ПОСТІЙНОЇ ГОТОВНОСТІ ДО ЗАХИСТУ РІДНОЇ ЗЕМЛІ Надрукувати
Ірина Баковецька   
29.03.2014

На кожне покоління українського народу випадає певне випробування, котре гартує силу, міць, мужність та національне самоствердження українців. Державотворчі процеси Майдану, котрі стали вирішальним моментом долі країни в сьогоденні, не залишили осторонь жодного патріота України, котрий ідентифікує себе з українською нацією та вважає себе частиною цього мужнього і незламного народу. Члени ГО Товариства пошуку жертв війни “Пам’ять стали постійними активістами революційних подій, що разом з перемогою принесли для України невимовні втрати людських життів та понівечених доль.

Перші троє членів організації та двоє її симпатиків прибули до столиці ще 27 листопада, щоб долучитися до мирного протесту проти підписаної зловіщої угоди бувшого президента держави. Інформація про побиття студентів в ніч з 29 на 30 листопада стала закликом до боротьби для всього Товариства, котре під керівництвом голови організації Любомира Горбача брало активну участь у мирних протестах, відстоюючи незалежність України: Велике віче проти незаконних дій “беркуту”, мітинги, пікетування державних установ, охорона Жовтневого палацу, або палацу Свободи від силових структур та крадіжок, що і входило в обов'язок членів товариства, котрі ввійшли до першої Львівської сотні Всеукраїнського об'єднання “Свобода”. Декілька разів приходилося повертатися додому для поновлення спорядження — шоломів, протигазів, бронежилетів тощо.

Лютневі події змусили членів товариства “Пам'ять” зібрати сили для активної боротьби. До участі у проти владних заходах активно долучались також хлопці із київських клубів з військово-історичних відтворень, зокрема, спільно із членами «Пам’яті», як «східняки» так і «західники» пліч-опліч брали участь у “поході” на Верховну Раду. Основним завданням військової команди була евакуація поранених на Майдан Незалежності. Багато хто отримав побиття, але найтяжчим стала втрата друга Месника – бойового побратима Івана Городнюка, котрий повернувшись додому невдовзі помер від побоїв силовиків. Хлопцю було 29 років. Товариство згуртовано прибуло на Рівненщину щоб із шаною провести бойового друга «Месника» в останню путь.

Товариство пошуку жертв війни “Пам'ять” - це особлива організація, - зазначає його голова Любомир Горбач. - тому що в основу діяльності лягає ідеологія українського націоналізму. Так, навіть беручи участь у військово-історичних реконструкціях члени товариства відтворюють діяльність Легіону Українських Січових Стрільців, Української Повстанської Армії, адже це для нас цікавіше, рідніше, ближче, — націоналізм — провідна риса характеру кожного з учасників організації, провідна ж риса Товариства — проукраїнське, самобутнє.

Найголовнішим моментом нашої спільної справи — постійна готовність відстояти автентичні патріотичні засади нації і держави, а тому вивчення тактики і стратегії бою, знання зброї та вміння її застосування, напрацювання навиків військової дисципліни та порядку, гартування не лише фізичних сил, але й духу, вміння перебувати у важких природних умовах та ситуаціях завжди стануть у пригоді, коли виникає потреба стати на захист рідної землі та людей, котрі гордо називають себе українцями.

Ірина Баковецька, член Національної спілки журналістів України

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)