Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow 28 червня у Львові пройшов "Великий крайовий здвиг" (ОНОВЛЕНО) Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


28 червня у Львові пройшов "Великий крайовий здвиг" (ОНОВЛЕНО) Надрукувати
Любомир Горбач   
02.07.2014

28 червня, активісти Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» провели акцію на відзначення 100-річчя «Великого Здвигу» у Львові 1914 року. Вулицями центральної частини міста – від пам’ятника Степанові Бандері до пам’ятника Тарасу Шевченкові – пройшла колона історичних реконструкторів, вбраних у строї воїнів українського війська різних епох – починаючи від лицарів княжої доби.

28 червня 1914 року у Львові святкували століття народження Кобзаря. Тоді вулицями міста пройшли принаймні кільканадцять тисяч представників українських організацій – «Пласт», «Січ», «Сокіл» та інших. Історики переконані, що саме ця подія 100 років тому пробудила відчуття національної гордості в українців Галичини, яка тоді була частиною Австро-Угорської імперії.

Більше, ніж сотня історичних реконструкторів сформували колону, на чолі якої йшов духовий оркестр. За музикантами йшли кремезні чоловіки, вбрані у середньовічні військові обладунки з епохи Галицько-Волинської держави. За лицарями йшли активісти, які символізували військо Козацької держави. Частина «козаків» пересувалися центром Львова на возі з гарматою.

За «козаками» йшли кілька десятків хлопців, вбраних як воїни Української Галицької Армії і війська Української Народної республіки. Після українських військовиків з початку XX століття у складі колони, сформованої товариством «Пам’ять», йшли молоді люди, оснащені як вояки Української Повстанської Армії.

А замикали урочисту ходу бійці, які відстоювали українську державу під час Революції Гідності. Хлопці з легкими щитами, у шоломах і в «балаклавах» символізували героїв Майдану.

З усіх учасників ходи найактивнішими були «майданівці». Вони майже постійно скандували «Небесній Сотні – слава!» та «Слава Україні!».

 

ФОТО:  Кравс Євгеній

ЗМІ :  ZAXID.NET

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)