Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Проведено вшанування полеглих у Першій Світовій війні на г. Лисоня (ОНОВЛЕНО) Сьогодні: 25.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Проведено вшанування полеглих у Першій Світовій війні на г. Лисоня (ОНОВЛЕНО) Надрукувати
Любомир Горбач   
08.08.2014

10 серпня 2014 у місті Бережанах відбулась акція вшанування полеглих у Першій Світовій війні та відзначення 100-річчя заснування Легіону УСС. Організатори акції: Бережанська районна рада та ГО "Європейська Галицька Асамблея".

Сто років минає від початку кривавої війни, котра за свої масштаби, кількість залучених держав і націй, а також за глобальні наслідки отримала назву Перша світова. Галичина була чи не  найкривавішим полем її битв. 

До складу австрійської армії було призвано близько 300 тисяч галичан. Приблизно 80 тисяч з них загинули на фронтах війни. Багато цивільних галичан загинули під час бойових дій, хвороб, голоду й репресій з одного й другого боків.

У серпневі дні в славному містечку Бережанах традиційно проводиться фестиваль "Дзвони Лисоні", на якому вшановується пам'ять полеглих у Першій світовій війні.

Лисоня – гора поблизу Бережан, котра є однин зі славних топонімів Галичини. Вона пов’язана з героїчними боями Українських січових стрільців з російською армією у вересні 1916 року.

Цьогоріч у рамках традиційного фестивалю "Дзвони Лисоні" відбулась Акція вшанування полеглих у Першій Світовій війні та відзначення 100-річчя заснування Легіону УСС, а також театралізоване військово-історичне дійство "Бій Легіону УСС проти підрозділів Російської Імператорської армії" за участю гуртка реконструкторів Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять"

   

   

 

ЗМІ про проведений захід:

 Газета «День»

«Вікна»

Тернопільське Інформаційне Бюро

ТСН

 ZIK.UA


 

Олег Шупляк

 

 

 

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)