Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Відбулось перепоховання останків вояків загиблих у роки Першої Світової війни (ОНОВЛЕНО) Сьогодні: 29.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Відбулось перепоховання останків вояків загиблих у роки Першої Світової війни (ОНОВЛЕНО) Надрукувати
Любомир Горбач   
11.09.2014

До 100-річчя від трагічного початку Першої Світової війни, у п’ятницю, 12 вересня, у с. Орява Сколівського району на Львівщині відбулось перепоховання близько шести десяти людських решток українців, німців, австрійців, росіян вояків різних національностей, які загинули у 1915 році в Карпатах.

Організатор заходу – «Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» за участі Сколівської районної ради, Орявської сільської ради. До участі у поминальному заході запрошено голову Львівської обласної ради, голову Львівської обласної адміністрації, генерального консула Республіки Польща у Львові пана Ярослава Дрозда, Почесного консула Республіки Австрія по Західній Україні пана Ярослава Дрозда, Почесного консула Федеративної Республіки Німеччина у м. Львові пані Мирославу Дякович.

Рештки військовиків було віднайдено громадською організацією «Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» під час пошукових експедицій на Сколівщині у 2013 та 2014 роках.

Санітарні захоронення вояків виявлено на місцях боїв в околицях сіл Орява, Орявчик, Тухолька, Козьова, Головецько. Із місць поховань вилучено близько шести десяти людських решток. На жаль частина захоронень була зруйнована сучасними могильними мародерами !

Вилучені з ям людські останки за збереженими фрагментами військових одностроїв та спорядження можна визначити як українців, німців, австрійців, росіян. Можливо є і вояки інших національностей.

У минулі роки в цих місцевостях також проводились пошуково-ексгкмаційні дослідження та перепоховання. Попередньо було віднайдено та перепоховано більше ста людських решток.

Кошти на проведення пошуку, ексгумації та перепоховання надавались Львівською обласною радою та адміністрацією.

Також з ініціативи Товариства «Пам'ять» впорядковано військові кладовища періоду Першої Світової війни у с. Орява, Головецько Сколівського району, с. Воля Старосамбірського району.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)