Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Відзначення 72-ї річниці створення УПА в Слободоболехівській ЗОШ Сьогодні: 26.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Відзначення 72-ї річниці створення УПА в Слободоболехівській ЗОШ Надрукувати
Administrator   
27.10.2014

Без УПА неможливо уявити нашої історії, нашої культури, нашої країни. Їхні дії невмирущі.

14 жовтня 2014 року минуло 72 роки від створення УПА – славних синів та дочок українського народу, але й сьогодні вони живуть, вони говорять зі своїми нащадками.

Вже традиційне стало проведення в Слободоболехівській ЗОШ I-II ступенів імені Дмитра Квецка заходу з нагоди створення Української Повстанської Армії. Захід розпочався  виступом учнів початкової та старшої школи, під час якого вокальний гурток школи (під керівництвом Данилишин Д. М.) виконував пісні патріотичного спрямування.

Члени літературного гуртка (під керівництвом Покришки Н.С.) читали вірші про Повстанську армію та героїв визвольної боротьби.

На святі були присутні учні 1-9 класів, вчителі, дирекція школи, а також батьки школярів.
На даному заході вшановувалось свято Покрови Пресвятої Богородиці, згадувалось епоху козаків та Запорозької Січі. Адже без звитяги козацтва не було б епохи Січових Стрільців, УПА, героїв Небесної Сотні та Східного Фронту, які віддають життя за незалежність та єдність України. Всі учасники вшановували пам’ять Небесної Сотні та загиблих героїв Східного фронту хвилиною мовчання.

Не залишились осторонь члени Товариства пошуку жертв війни "Пам’ять", які були запрошені за сприянням директора школи  Юсипа Івана Юрійовича та педагога–організатора Покришки Ольги Ігорівни. Представник товариства "Пам’ять" (пан Тарас) в зрозумілій і доступній формі розповів дітям про роботу організації пошуку жертв війни,запросив всіх бажаючих приєднатись до лав Товариства.

Надовго залишиться в пам’яті не тільки учнів, а й педагогів документальний фільм "Історія однієї криївки", продемонстрований членами товариства, Тарасом та Михайлом.

Україно моя, нескорена й невбита,
Кров’ю вояків УПА омита,
Живи, не падай духом і буяй
Нас, українців, всіх поєднай.

 

Вчитель
української мови та літератури                                                          Покришка Н. С.


Голові ГО "Товариство пошуку
жертв війни "Пам'ять",

Члену управи товариства  
др. Німцеві

Звіт про проведення заходу

 14 жовтня 2014 року в Слободоболехівській ЗОШ I-II ступенів відбулося святкування з нагоди 72 річниці створення Укрїнської Повстанської Армії. Захід був розпочатий виступом учнів початкової та старшої школи, під час якого вокальний гурток школи під керівництвом Данилишин Дмитра Михайловича виконував пісні патріотичного спрямування. Також школярі читали вірші про Повстанську Армію та героїв визвольної боротьби.
 
 На святі були присутні учні 1-9 класів, вчителі, дирекція школи а також батьки школярів, та нас двоє стрільців з відділу "Журавлів" – др.Едельвейс та др.Горіх.
 
 На даному заході також вшановувалось свято Покрови Пресвятої Богородиці, згадувалось епоху козаків та Запорозької Січі. Тому що без звитяги козацтва не було б Січових Стрільців, Української Повстанської Армії, героїв Небесної Сотні а також героїв Східного фронту, які боряться за незалежність та суверенітет України. Всі учасники заходу вшанували пам’ять Небесної Сотні та загиблих героїв Східного фронту хвилиною мовчання.
 

 Вкінці я подякував виступаючим школярам за підготовлений виступ, розповів про громадську організацію "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять", і запросив до перегляду фільму "Історія однієї криївки".
 
 Школярі на святі були захопливо вражені нашою присутністю в одностроях УПА та зі зброєю. Перед демонстрацією кінострічки і опісля школярі охоче знимкувались зі зброєю.


 Даний захід відбувся за сприяння директора школи Юсипа Івана Юрійовича і педагога-організатора Покришки Ольги Ігорівни, та голови Долинської РДА Руслана Франківа, котрий посприяв в організації в даній школі проектора.
 
Спорядження: однострої УПА, зброя СХП; - карабін Мосіна 1 шт., кулемет MG – 42, 1 шт, ММГ стрічка з набоями до кулемета.
Бюджет заходу становить 100 гривень. ( На проїзд у два боки ). Витрати взяв на себе директор школи Іван Юсип.
До звіту додаю 5 світлин.

 

24.10.2014 року                                      Керівник заходу др.Едельвейс

СЛАВА УКРАЇНІ ! ГЕРОЯМ СЛАВА !

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)