Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow У Львові знімають фільм про сотника УСС Дмитра Вітовського Сьогодні: 20.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У Львові знімають фільм про сотника УСС Дмитра Вітовського Надрукувати
Любомир Горбач   
26.01.2015
У Львові відновили зйомки історичного фільму про сотника Українських Січових Стрільців Дмитра Вітовського.

За справу ще два роки тому взялося Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять". Однак тоді роботу призупинили: завадили фінансові труднощі та революційні події. Сюжетна канва кінокартини – це історія Української Галицької армії. 

Учасники Товариства не відмовилися спробувати себе у ролі акторів, дехто в образ входив вперше. Зізнається: вони живуть цією роботою, та й фільм є корисним для молодого покоління.

"Потрібно показувати правдиву історію надалі. Чим більше громадян України знатиме її, тим менше у нас буде проблем із виникненням сепаратизму і псевдореспублік, таких як ЛНР і ДНР", – наголосив голова організації Любомир Горбач.

Головного героя стрічки – військового міністра ЗУНР Дмитра Вітовського - грає Тарас Симущак. Над такою пропозицією довго не роздумував. Роль вважає відповідальною і ляпів вона не терпітиме.

"Зараз зніматимемо другу сцену. У ній вік Вітовського відрізняється на десять років. Якщо у попередній він був сотником Вітовським, то зараз – студент Вітовський", - зауважив актор.

У фільмі зніматиметься і донеччанка Марійка. До Львова дівчина приїхала на навчання. Про знімання дізналася лише вчора. Це її перша спроба. "Подруга сказала, що можна знятися у масовці, тому ми взяли костюми і прийшли", - розповіла дівчина.

Знімальна група каже, що готова вже половина кінокартини, на яку витратили 50 тисяч гривень. Проте на завершення потрібно ще 200 тисяч. Поки що членам Товариства доводиться сплачувати внески самостійно. Вони звертаються до небайдужих допомогти із коштами.

Якщо необхідну суму грошей зібрати вдасться, то прем’єра стрічки відбудеться вже 1 листопада, до річниці ЗУНР.

 

Zaxid.net

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)