Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Вшанування українців та вояків інших національностей полеглих у «Бродівському котлі». (ОНОВЛЕНО) Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Вшанування українців та вояків інших національностей полеглих у «Бродівському котлі». (ОНОВЛЕНО) Надрукувати
Любомир Горбач   
14.07.2015

Громадська організація Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять», Благодійний фонд «Броди-Лев», вшанували пам'ять українців та вояків інших національностей полеглих у липні 1944 року підчас німецько-радянської війни у «Бродівському котлі».

вадцяте століття принесло на територію України дві світові війни, які по собі залишили мільйони людських смертей.

Українська земля щедро полита кров`ю українців, які боролися за свою свободу та кров’ю інших народів, що прийшли на нашу землю в інтересах своїх імперій. Історія розпорядилась так, що перебуваючи у складі різних армій та держав, за чужі інтереси гинули тисячі громадян України.

Відомо багато випадків, коли члени однієї родини волею обставин проливали кров в рядах ворогуючих армій. Яскравим прикладом цього на теренах Західної України була «Бродівська битва», в якій у липні 1944 року під прапорами різних імперій полягли тисячі українців.

Настав час, вшановуючи пам'ять полеглих на полі бою, позбутися ідеологічних штампів комуністичного режиму, які ділили українців на «західняків» і «східняків». Наш обов'язок – гідне вшанування пам'яті людей, які волею обставин не повернулися до своїх сімей, ставши знаряддям у вирішенні політичних та ідеологічних амбіцій антигуманних і злочинних за своїм змістом імперій.

19 липня в день вшанування пам'яті усіх загиблих у «Бродівському котлі», Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» взяло участь у поминальних заходах:

село Ясенів, гора Жбир Бродівського району. Покладання квітів. Молитва за загиблими.

село Підгірці Бродівського району. Покладання квітів до поховань вояків дивізії «Галичина» та Червоної армії. Молитва за загиблими.

село Червоне Золочівського р-ну. Військове кладовище. Перепоховання віднайдених товариством «Пам'ять» останків вояків дивізії «Галичина». Покладання квітів. Молитва за загиблими.

 Вшануймо пам'ять українців та вояків інших національностей загиблих у роки Другої Світової війни ! 

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)