Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Завершено дослідження ймовірних місць санітарних поховань на Золочівщині Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Завершено дослідження ймовірних місць санітарних поховань на Золочівщині Надрукувати
Любомир Горбач   
20.07.2015
Підчас польових пошукових досліджень на Львівщині, Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять" виявлено місця санітарних захоронень загиблих у роки Другої Світової війни вояків української дивізії "Галичина", німецького "Вермахт". Знайдено військові ідентифікатори які допоможуть більше дізнатись про загиблих.

У селах Почапи, Червоне, Ясенівці, Золочівського району Львівської області, Пошуковою групою Товариства пошуку жертв війни "Пам’ять" завершено розпочаті у 2014 році дослідження ймовірних місць санітарних поховань вояків української дивізії "Галичина", радянської Червоної армії, німецького "Вермахту".
Ця місцевість у роки радянсько-німецької війни (1941-1944) стала місцями жорстоких кровопролитних боїв між ворогуючими сторонами. Завданням пошукової експедиції було дослідити раніше виявлені місця захоронень, ексгумувати людські останки, з метою подальшого їх перезахоронення на військові кладовища.
Із санітарних поховальних ям вилучено (ексгумовано) останки сімнадцяти осіб. За характером поховань та знайденими поруч фрагментами предметів військового призначення, залишки людських скелетів належать воякам різних військових формувань. Відповідно до висновків отриманих після дослідження залишків військових одностроїв, спорядження та особистих речей, це вояки української дивізії "Галичина" та німецького "Вермахт".

Знайдено три ідентифікатори вояків української дивізії "Галичина", шість німецького "Вермахт". У решту осіб ідентифікатори відсутні, але біля кожного з ексгумованих решток залишились фрагменти речей німецького походження.

Можна припустити, що серед не ідентифікованих решток є, як німці так і українці з дивізії "Галичина". Українські вояки були одягнені, споряджені та озброєнні так, як і німецькі вояки. Відрізнити рештки німецького від українського вояка можна лише за наявністю військового ідентифікатора.

Останки десяти німецьких вояків будуть перепоховані на військовому кладовищі у с.Потеличі Жовківського району.

Рештки трьох українських вояків дивізії "Галичина" та чотирьох неідентифікованих перепоховано 19 липня на військовому кладовищі у с.Червоне Золочівського району.

 

Прес-центр Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять"

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)