Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow 4 листопада 2015 року у м.Мостиська перепоховали 110 останків вояків Польського війська (ОНОВЛЕНО) Сьогодні: 27.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


4 листопада 2015 року у м.Мостиська перепоховали 110 останків вояків Польського війська (ОНОВЛЕНО) Надрукувати
Любомир Горбач   
03.11.2015
4 листопада 2015 року у м.Мостиська відбулося перепоховання 110 останків вояків Польського війська, віднайдених Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять" на Львівщині спільно з Львівським дитячим Гуфець "Барць" Польського Гарцерства в Західних регіонах України та віце-консулом генерального консульства республіки Польща у Львові п.Марціном Зіневичем.
Висвітлення події у ЗМІ:

Радіо Свобода

ZIK

Щоденний Львів

Історична довідка

З часу закінчення Другої світової війни минає сімдесят років. Але багато її сторінок, зокрема участі в ній українців, залишаються ще досі не розкритими. Маловідомою сторінкою світової історії є участь українців у складі Польського війська, у бойових діях на початку Другої Світової війни у вересні 1939 року.
Слід зазначити, що серед польських громадян, які проходили строкову військову службу в Польському війську було багато етнічних українців, адже у міжвоєнний період землі Галичини, Холмщини, Підляшшя, Західної Волині, Західного Полісся, Посяння та Лемківщини перебували під владою Другої Речі Посполитої. Національний склад війська був неоднорідним: крім поляків та українців в складі армії знаходилися євреї та білоруси.

Німецька армія мала безперечну матеріальну та чисельну перевагу над польським військом, та попри те, пліч опліч з польськими вояками, героїчно відбивали шалений наступ нацистського агресора українці, білоруси, євреї.
Більшість з них сумлінно виконали свій військовий обов'язок, чимало загинуло та було скалічено у перші дні початку Другої Світової війни.

У 2012 році ГО Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять", спільно з Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові розпочали заходи з вшанування пам’яті вояків Польського війська (поляків, українців, білорусів, євреїв, представників інших національностей), які загинули на початку Другої Світової війни у вересні 1939 року на Львівщині.

Підчас пошукових, пошукових –земляних та ексгумацій робіт у Самбірському, Старосамбірському, Мостиському, Яворівському районах було виявлено 19 санітарних поховальних ям.
З них було вилучено людські рештки у кількості 85 осіб. Військові ідентифікатори були лише у 22 осіб.
Серед прочитаних прізвищ один українець (Тимчишин М. з м.Бучач, або околиць).
Безперечно, що серед не ідентифікованих є ще вояки українці.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)