Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Перепоховання вояків I Світової війни на Сколівщині (ОНОВЛЕНО) Сьогодні: 26.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Перепоховання вояків I Світової війни на Сколівщині (ОНОВЛЕНО) Надрукувати
Administrator   
11.11.2015


15 листопада 2015 року відбулося перепоховання віднайдених Товариством «Пам'ять» дев’ятнадцяти останків вояків, які загинули у роки Першої Світової війни в околицях с. Ялинкувате Сколівського району Львівської області. Також освячено пам’ятний знак, встановлений на військовому похованні.

Поминальна молитва за загиблими та перепоховання розпочалось о 11.30 год., на сільському кладовищі с. Ялинкувате, поруч з місцевим храмом.

Участь у заході взяла сільська громада с. Ялинкувате. На поминальному заході були присутні голова Львівської обласної державної адміністрації п. Олег Сенютка, голова Сколівської районної державної адміністрації п. Ігор Свистун та голова Волосянківської сільської ради п. Віктор Коник.

 

Голова ГО «Товариство «Пам'ять» Любомир Горбач у своєму виступі розповів про проведені пошукові роботи у с. Ялинкувате та про історичні передумови виникнення цих поховань. Голова Товариства «Пам'ять» наголосив на тому, що у роки Першої Світової війни у складі австро-угорської армії воювало близько вісімсот тисяч галичан, а у складі російської армії близько чотирьох мільйонів українців з Великої України. Відповідно обов’язком кожного з нас є гідне вшанування загиблих у роки Першої Світової війни, адже там ймовірно є українці.

Зі словом подяки до сільської громади, яка впродовж сотні років оберігала вояцькі могили та ініціювала перепоховання на церковне кладовище, звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації п. Олег Сенютка. Він також подякував громаді за односельчан, які сьогодні зі зброєю у руках стримують наступ російсько тероритсичних військ на східному фронті Украни.

 

 

Поминальний захід закінчився молитвою за усіх загиблих вояків у минулому столітті та у сьогоднішній російсько-українській війні.

 


Історія поховання

 Військові санітарні поховання у с.Ялинкувате виникли у січні-лютому 1915 року, підчас боїв між австро-німецькими та російськими військами.
За свідченнями жителів Ялинкуватого, у селі розташовано близько двадцяти могил. Пошуковою групою Товариства "Пам'ять" досліджено десять з них. Знайти людські рештки вдалось лише у восьми з них. З захоронень вилучено
дев’ятнадцять людських останків. За залишками військових одностроїв та спорядження можна визначити, що загиблі були військовослужбовцями німецьких та російських військових формувань.

Варта зауважити, що з обох воюючих сторін, у цій війні брали участь українці Галичини та Великої України, які були розділені між двома імперіями. Ймовірно, що серед похованих є і українці.

Вважаємо за обов’язок вшановувати пам'ять українців загиблих у роки Першої Світової війни, на чиїй би стороні вони не воювали. Також віддати шану воякам інших національностей, які за волею обставин прийшли на нашу землю і тут знайшли свій спочинок.

 


Голова ГО
"Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять"                                         Любомир Горбач

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)