Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Останки польського солдата ексгумовані на Львівщині поховано у Польщі (ОНОВЛЕНО) Сьогодні: 24.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Останки польського солдата ексгумовані на Львівщині поховано у Польщі (ОНОВЛЕНО) Надрукувати
Любомир Горбач   
23.11.2015
20 листопада 2015р. в с.Добжехув (Підкарпатське воєводство) з військовими почестями поховано останки солдата Польського війська Юзефа Ґвоздзянського, який загинув у вересні 1939р. в бою з німцями в с.Добростани (Яворівський район, Львівської області).

Останки солдата виявлено в братській могили в с.Добростани пошуковою групою Товариства пошуку жертв війни "Память" в листопаді 2014р. в рамках проекту пошуку та ексгумації останків солдатів Польського війська 1939р., який реалізовується українськими та польськими партнерами, зокрема: Міжвідомчою комісією у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій у Києві, Радою охорони пам’яті боротьби та мучеництва у Варшаві, Генеральним Консульством РП у Львові, польським Фондом "Воля і демократія", волонтерами польської скаутської організації в Україні, українськими пошуковими групами ГО "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять" та КП "Доля".

Серед 43 останків польських вояків виявлених в с.Добростани виявлено зокрема солдатський жетон Юзефа Ґвоздзянського, народженого 02.01.1915 в с.Маркушова (Підкарпатське воєводство, Польщі). Завдяки оголошенням розміщеним в польських ЗМІ польським консульством, удалося віднайти родичів солдата, у тому числі його рідну сестру. Аналізи ДНК проведені Радою охорони пам’яті боротьби та мучеництва у Варшаві підтвердили, що один із останків належить Ю.Ґвоздзянському.

Згідно з волею родини останки було перевезено на Батьківщину солдата. 20 листопада 2015р. в с.Добжехув відбувся чин похорону з державними почестями, за участю почесної роти Польського війська. Перевезення останків та сам похорон організовано за рахунок держбюджету Польщі Радою охорони пам’яті боротьби та мучеництва у Варшаві.
Висвітлення події у польських ЗМІ:


Pogrzeb polskiego żołnierza poległego pod Lwowem we wrześniu 1939

Żołnierz polski spoczął w ziemi ojczystej

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)