Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow 70-ти річчя переможного бою сотні Хортів Сьогодні: 28.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


70-ти річчя переможного бою сотні Хортів Надрукувати
др. Едельвейс   
28.12.2015

11 грудня виповнилося 70 років з дня переможного бою сотні Хортів, котрими командував славнозвісний сотенний «Бей» (Яворський Казимир-Ярослав Андрійович). На вшанування роковин до місця бою прибули активісти з села Церківна та з Долинщини. З горішнього кінця села до місця бою, не є далеко. Місцина де наші партизани дали переможний бій, вибране було дуже вдало. Цей бій увійшов у першу десятку 100 найбільш переможних битв УПА з радянськими каральними військами (НКВД, СМЕРШ).

На самому місці бою місцевими мешканцями встановлено пам’ятний хрест відважним Героям Української Повстанчої Армії. Відправивши панахиду по загиблих борцях за встановлення Української Державності, вояках минулого та сучасності, священик Михайло Хомин підкреслив велику роль учасників опору минулого покоління, котрий наблизив час Незалежності нашої Держави. Продовжив виступ беззмінний активіст Олег Андріїшин, ініціатор і організатор цього міроприємства, розказавши невідомі сторінки з життя сотенного Бея. Виступали місцеві мешканці Пан Іван Гук, та вчитель історії Пан Степан Штурмак. В ході виступів домовилися про подальшу спільну роботу у вихованні молодшого покоління, спадкоємців героїчного покоління, котрі жертвували життям заради високої мети. Згадали і про сучасну владу, котра на будь-якому рівнях не проявляє активності для пропаганди традицій Визвольного Опору.

А відтак учасники зібрались біля ватри де поспівали повстанських пісень. По дорозі назад зійшли помолитись біля пам’ятника Зіновію Красівському, в його рідному селі Витвиця.

Велика подяка пану Володмиру за наданий автобус.

Про перебіг бою, та про сотенного Бея, можна прочитати:

galychyna.if.ua


 

 

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)