Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Захоронення жертв політичних репресій у м.Жовкві на Львівщині Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Захоронення жертв політичних репресій у м.Жовкві на Львівщині Надрукувати
осередок Товариства   
27.11.2006

Govkva 15
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso 25 листопада 2006 року у день Пам’яті жертв голодомору і політичних репресій у м.Жовкві Львівської області відбулося захоронення жертв комуністичних репресій, виявлених в 2002 році у підземеллях Василіанського монастиря Львівською обласною історико-просвітницькою організацією «Меморіал».

Тіла закатованих були замуровані в одній із келій монастиря отців Василіан в м.Жовкві. Їх було ексгумовано і проведено криміналістичну експертизу. Висновки експертизи підтвердили, що смерть наступила внаслідок насильницької смерті в післявоєнний період, коли в монастирі розташовувались каральні частини НКВД.

Через недбале виконання своїх обов’язків, а в деяких випадках відверту халатність керівництва львівського «Меморіалу», кісткові залишки людей чотири роки лежали непохованими. Завдяки численним зверненням  «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», громади м.Жовкви і району до керівництва Львівської області та підтримці партії «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» питання перепоховання останків загиблих вдалося вирішити. 20 жовтня було скликано засідання регіональної комісії по вшануванню пам'яті жертв війни та політичних репресій при Львівській обласній державній адміністрації на якому було прийнято остаточне рішення щодо проведення поховання знайдених останків у м.Жовкві 25 листопада 2006 року.

270 останків чоловіків, жінок і дітей, замучених в застінках катівні НКВД, були поховані за християнським звичаєм на цвинтарі м.Жовква. Вшанування пам’яті загиблих відбулося за участю священиків різних конфесій, військових, представників політичних партій, громадських організацій, а також громадськості Львівщини.

Вічна пам'ять безневинно загиблим !

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)