Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Перепоховання в м. Рава-Руська 7 травня 2016 (Оновлено) Сьогодні: 26.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Перепоховання в м. Рава-Руська 7 травня 2016 (Оновлено) Надрукувати
Анатолій Табака   
09.05.2016

До Дня пам’яті та примирення, вшановуючи пам’ять українців та вояків інших національностей, 7 травня у м. Рава-Руська Жовківського району Львівської області на міському кладовищі відбулось перепоховання двадцяти п’яти останків загиблих вояків.

Вояків ховали з військовими почестями з салютом та під траурний марш військового оркестру. До труни поклали особисті речі загиблих, які були при них: копійки, гудзики, хрестики, годинники та пряшки. Віддати останню шану прийшли військові, прикордонники, представники міської влади, активісти цивільного корпусу «Азов» та небайдужі жителі міста.

Місця захоронень загиблих вояків виявили учасники Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» під час польових пошукових досліджень на Львівщині. Серед перепохованих солдатів – 15 бійців червоноармійців та 10 вояків російської імператорської армії, проте вдалося ідентифікувати вірогідне ім'я лише одного із них.

Голова Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» Любомир Горбач розповів: «Так минулого року на одній з прикордонних застав на Львівщині дощем з землі вимило солдатську каску. Прикордонники розкопали останки червоноармійця. В кишені у нього знайшли текстолітову капсулу із «смертним талоном», яка свідчить про те, що він загинув 1941 року на початку війни. Адже у 1944 році радянські солдати замість капсул уже мали червоноармійські книжки. Папірець, який був вкладений у капсулу зберігся ідеально, але прочитати ім'я і прізвище солдата ми не змогли. Все що вдалося розібрати – це «Узбецкая СССР» та перший склад прізвища – «Дяк». Тобто чи це Дяков чи Дяків ми не знаємо».

За словами Горбача, нерідко пошуковці знаходять непошкоджені папірці в капсулах на останках солдатів, але там нічого не написано. Справа в тім, що попри атеїзм в СССР, червоноармійці таки були забобонні і заповнювати «смертник» у них вважалось поганою прикметою.

Решта 14 останків вояків Червоної Армії пошуковці віднайшли біля міст Самбора та Зашкова на Львівщині. Любомира Горбача розповів також: «Солдати, які погинули в 1944 році у Бродівському котлі ще позавчора лежали на місці своєї смерті – в тому окопі, де й загинули. У явіть собі, від 1944 року просто в окопі лежать не поховані солдати країни-переможця у Другій світовій. Впродовж стількох років їх ніхто навіть не шукав!».

Окрім цього, сьогодні перепоховали останки 10-ти вояків російської імператорської армії, яких знайшли біля села Магерів. По латунним цифрам, які кріпились у них на погонах пошуковці припускають, що це бійці Полтавського полку російської імператорської армії, серед яких вірогідно були українці.

Любомир Горбач зазначив: «Ми не робимо жодної різниці, коли ми відшукуємо поховання чи то червоноармійця чи вояка німецького вермахту чи бійця УПА. Ми однаково по людськи відносимося як до росіянина так і до німця, адже вони не за власним бажанням, а за волею обставин змушені були йти на цю війну і вбивати один одного».
 

 ЗМІ  про перепоховання:

Щоденний Львів

Gazeta.uaОрганізатори заходу: ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять», Львівська обласна державна адміністрація, Рава-Руська міська рада.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)