Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Грані "Пам'яті" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Встановлено пам’ятні таблиці на могилі вояк в смт. Лопатин Радехівського району Львівської області Сьогодні: 22.07.2019
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Встановлено пам’ятні таблиці на могилі вояк в смт. Лопатин Радехівського району Львівської області Надрукувати
Любомир Горбач   
29.06.2016

  В смт. Лопатин Радехівського району Львівської області, на військовому похованні 51 вояка Української Повстанської Армії встановлено пам’ятні таблиці з викарбуваними іменами, прізвищами, псевдонімами героїв, які загинули у 40-х, 50-х роках минулого сторіччя в боротьбі з москалями. Пам’ятні таблиці встановлено ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» за ініціативи вояка УПА, політв’язня радянських таборів Тадея Климчука, Олега Білика за сприяння Львівської ОДА, відділу охорони культурної спадщини Львівської ОДА.

Список Борців за волю України та інших жертв московсько-більшовицького терору, що загинули в Лопатинській в’язниці, або в сутичках з ворогом на територіі Радехівського району з 1944 по 1952 роки.

с. Барилів

1. Вітюк Гнат – «Баран» 1922-1948 р.р. , стрілець СКВ

2. Дмитрук Йосафат – «Дмитра» 1924-1948р.р. , кущовий провідник

3. Співак Іван – «Явір» 1922-1949р.р. ,стрілець-санітар СКВ

с. Березівка

1. Головайчук Володимир – «Збруч» 1925-1949р.р. , стрілець СКВ

2. Головайчук Михайло – «Перебендя» 1923-1945р.р. , районний реферант пропаганди

3. Головайчук Теодор - «Зелений», «Грубий», «Богдан» 1912-1944р.р. , кущовий провідник

4.Грещук Василь – «Буйний» 1921-1944р.р. , стрілець СКВ

5. Зробок Михайло – «Муха» 1911-1949р.р. , районний провідник

6. Додик Василь – «Січовик» 1919-1948р.р. , кущовий провідник

7. Політило Степан – 1922-1944р.р. , стрілець СКВ

8. Хаба Іван – «Данило», «Осика» 1922-1948р.р. , працівник технічного звена, в минулому кущовий провідник

9. Шанковський Григорій – «Доброволець» 1923-1944р.р. , районний провідник юнацтва

с. Бишів

1. Мойко Володимир – «Модний» 1928-1949р.р. , стрілець СКВ

с. Грицеволя

1. Квасниця Микола – «Дністровий», «Тарас» 1914-1947р.р. , військовик

2. Ляшкевич Йосип – «Дорошенко» 1924-1945р.р. , стрілець СКВ

3. Ляшкевич Петро – «Підкова» 1925-1946р.р. , стрілець СКВ

4. Онищук Василь – «Ловець» 1911-1944р.р. , стрілець СКВ

5.Осейчук Михайло – «Вихор» 1919-1947р.р. , стрілець-санітар СКВ

6. Смаль Іван – 1919-1945р.р.

7.Хомляк Василь – «Погоч» 1912-1946р.р.

8. Шанковський Григорій «Запорожець» 1922-1949 р.р. , зв’язківець районного проводу

с. Завидче

1.Огібовський Яків – «Вихор» 1927-1949р.р. ,стрілець СКВ

2.Бойко Мартин «Бігун» 1927-1945 р.р.

3.Гуменюк Іван 1926-1945 р.р. , стрілець СКВ

4.Микитюк Василь 1925 -1947 р.р. стрілець СКВ

5 Огібовський Яків «Вихор» 1927 – 1949 р.р. звеновий куща

с. Куликів

1. Бойко Степан – 1926-1947р.р. , стрілець СКВ

2. Гуменюк Іван – 1926-1947р.р. , стрілець СКВ

3. Микитюк Василь – 1925-1947р.р. , стрілець СКВ

с. Кустин

1. Лотоцький Степан – 1921-1948р.р.

2. Мацьків Демко -1923-1944р.р., член ОУН

3. Недільський Павло – 1922-1948р.р. , стрілець СКВ

4. Огібовський Володимир – «Яр» 1921-1944р.р. , стрілець СКВ

5. Карплюк Григорій 1923-1949 р.р., зв’язківець надрайонного проводу

с.м.т. Лопатин

1.Білик Дмитро – «Кузьмич» 1912-1946р.р. , стрілець СКВ

2.Біланський Петро –«Бурий» 1912-1945р.р. , стрілець СКВ

3.Боднарук Петро – «Сопілка» 1920-1947р. , кущовий провідник

4.Мандрика Роман – «Чорноморець» 1912-1950р.р. , надрайонний провідник

5.Мандрика Степанія – «Степова» 1923- 1951р.р. , машиністка районного проводу

6.Тарнавський Йосип – «Чумак» 1921-1945р.р. , зв’язківець районного проводу

с. Миколаїв

1. Бербелюк Василь - «Зелений» 1924-1948р.р. , стрілець СКВ

2. Ярмолюк Василь – «Великий» 1924-1948р.р. , кущовий референт СКВ

 с. Немилів

1. Кельбас Мар’ян – «Славко» 1930-1951 р.р. ,зв’язківець районного проводу

2. Левицький Василь – 1928-1949р.р. , стрілець СКВ

3. Панчук Йосип – «Славко» 1928-1949р.р. , зв’язківець районного проводу

4. Харчун Михайло – «Ярема» 1926-1949р.р. , зв’язківець над районного проводу

с. Нестаничі

1. Луцьків Василь – «Явір» 1923-1949р.р. , стрілець СКВ

с. Нивиці

1. Басюк Михайло – 1914-1946р.р. , заступник чотового УПА

2. Колісник Адам – «Хорив» 1923-1949р.р. , кущовий провідник

3. Шишка Іван – 1913-1947р.р.

с. Пиратин

1. Бих Йосафат – «Ярко» 1919-1951р.р. , стрілець СКВ

2. Галущак Степан – «Гай» 1922-1951р.р. , кущовий провідник

3. Кв’ятковський Володимир – «Якубець» 1919-1951р.р. , стрілець СКВ

с. Оглядів

1. Куць Петро – 1907-1945р.р. , симпатик ОУН

с. Руденко

1. Хомляк Михайло – «Карий» 1913-1949р.р. , стрілець СКВ

2. Магрей Сафон – «Чумак» 1921-1946р.р. , бойовик СБ

с. Середпільці

1. Паламар Василь – «Карпо» 1928-1951р.р. ,кущовий провідник

2. Петрів Микола – «Сергій» 1925-1948р.р. , бойовик СБ

3. Пристанський Микола – «Сірко» 1924-1948р.р. бойовик СБ

с. Сморжів

1. Новосад Богдан – «Орко» 1931-1951р.р. ,архівар районного осередку СБ

с. Стоянів

1. Вілюра Василь – «Твердий» 1921-1950р.р., зв’язківець над районного осередку СБ

2. Мазуркевич Євген – «Орест» 1925-1949р.р. , районний референт СБ

с. Стремільче

1. Динька Михайло – 1921-1947р.р. ,стрілець СКВ

c. Трійця

1. Боруцький Іван - 1922-1947р.р. , стрілець СКВ

2. Боруцький Ілля – 1923-1947р.р. , стрілець СКВ

3. Дідух Іван – 1918-1946р.р. ,стрілець СКВ

4. Доскоч Андрій – 1916-1947р.р. , кущовий господарчий

5. Шарко Антін – «Гірка» 1922-1949р.р. , звеновий куща

6. Шишка Василь – «Громовий» 1913-1948р.р. , кущовий господарчий

7. Шишка Григорій – «Прудкий»1918-1948р.р. , кущовий провідник

8. Шишка Петро – «Аркадій» 1918-1948р.р. , кущовий провідник

9. Жололіш Володимир – «Невіль» 1918-1949р.р. , бойовик СБ

с. Увин

1. Мицка Андрій – 1917-1944р.р.

с. Хмільно

1. Кулич Петро – «Воробець» 1924-1951р.р. , районний провідник

2. Кулич Степан – «Лис» 1921-1947р.р. ,зв’язківець над районного проводу

3. Макар Михайло – «Оріх» 1924-1949р.р. , стрілець СКВ

4. Наконечний Дмитро – 1927-1945р.р. , стрілець СКВ

5. Салямон Василь – 1923-1944р.р. , зв’язківець кущового проводу

6. Сапун Купріян – «Жбурляй» 1919-1946р.р., зв’язківець над районного проводу

7. Солоп Іван – «Борис» 1919-1947р.р. ,слідчий районного осередку СБ

8. Солоп Маркіян – «Орлик» 1928-1949р.р. , зв’язківець над районного проводу

9. Фещук Петро – «Зелений» 1924-1945р.р. , стрілець СКВ

10. Янісевич Петро – «Нестор» 1924-1974р.р. , зв’язківець над районного проводу

с. Щуровичі

1. Батийовський Михайло – «Хміль» 1908-1947р.р. стрілець СКВ

2. Динька Йосип – «Бистрий» 1928-1947р.р. ,кущовий провідник

3. Дук Мартин – «Сливка» 1928-1947р.р. ,стрілець СКВ

4. Степанюк Петро – «Чайка» 1922-1948р.р. ,зв’язківець районного проводу

5. Динька Михайло 1927-1947 р.р. ,стрілець СКВ

с. Яструбичі

1.Романів Григорій – «Маркіян» 1929-1951р.р. ,стрілець СКВ

2. Романів Федір – «Скала»1928-1951р.р. ,зв’язківець районного проводу

 

Мешканці інших населених пунктів

 м. Берестечко Горохівського р-ну Волинської області

1. Надашкевич 1919-1949р.р. народний реферант пропаганди

с. Переволочно Буського р-ну

5 мешканців загинуло.

с. Солянуватка Старосамбірського р-ну

1. Фартушок Михайло – «Крилатий» 1923-1948р.р.

с. Станіславчик Бродівського р-ну

1. Бондь Лука – «Зелений» 1925-1950р.р. , стрілець СКВ

с. Стовпин Буського р-ну

1. Баб Ілля – 1919р.н.

2. Горбач Михайло – 1922р.н.

3. Ковалишин Ярослав – 1919р.н.

4. Козля Петро – загинув 1946р.

5. Кузел Петро

6.Баб Теодор – загинув 1946р.

7. Сірська Анна – 1926р.н. ,зв’язкова районного проводу

8.Сікорський Петро – 1926р.н.

9. Сподарик Степан – 1926р.н.

10. Чорногіль Володимир 1913р.н.

с. Топорів Буського району

1. Боднарчук Іван – 1920-1945 р.р. , стрілець СКВ

2. Боярський Петро – 1925-1943 р.р. , стрілець СКВ

3. Горбач Антін – «Зуб» 1918-1945р.р. , районний провідник

4. Горбач Петро 1917– 1945р.р. «Гора» , стрілець СКВ

5. Жила Григорій 1919–1946 р.р. , воїн УПА

6. Жила Іван 1921–1946р.р. «Олесь» , стрілець СКВ

7. Кметь Василь 1920-1945р.р. «Селянин» , стрілець СКВ

8. Кметь Тарас 1920–1945р.р. , стрілець СКВ

9. Лавний Дмитро – 1919-1946 р.р. , стрілець СКВ

10. Міга Михайло 1924-1946 р.р. ,воїн УПА

11.Сарабун Михайло 1922-1945 р.р. , воїн УПА

12. Столярчук Дмитро (-1946)р.

13. Сусол Василь – «пролом» 1923-1947р.р. , районний референт СБ

14. Чучман Василь «Блакитний» 1922-1947р.р. , заступник районного референта СБ

15. Чучман Іван (1921-1945 рр) , воїн УПА

16. Шарко Петро – 1922-1952р.р.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2018 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)