Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) arrow Автомобільний перехід місцями де проходили бої під час «Бродівського Котла» 1944 року Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Автомобільний перехід місцями де проходили бої під час «Бродівського Котла» 1944 року Надрукувати
Любомир Горбач   
05.08.2016

  З 21  по  24 липня 2016 року ГО "Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" провело поминальний захід присвячений вшануванню пам'яті українців, вояків інших національностей, які воювали в військових формуваннях нацистської Німеччини та Радянського Союзу (до прикладу -14 дивізія зброї СС "Галичина", 322 стрілецька Житомирська дивізія РСЧА) й загинули у "Бродівському оточені" у липні 1944 року, під час німецько-радянської війни. Також учасники заходу молились за загиблими героями Української держави - українцями, росіянами, вояками інших національностей, які загинули у новітній російсько-українській війні.

23 липня двадцять членів товариства «Пам’ять», гості з міста Києва та Хмельницького одягнені та споряджені у військові однострої вояків дивізії «Галичина» на військовій вантажівці, бронеавтомобілі, легковику тих часів, здійснили марш (рейд) місцями, де проходили бої під час «Бродівського Котла». Марш був присвячений українським воякам які загинули в цих місцях під час боїв. Похід пройшов з с. Гавареччина до с. Червоне, та відбувся через села: Теребежі, Гавареччина, Білий Камінь, Черемошня, Ушня, Єлиховичі, Сасів, м. Золочів, Хильчиці, Почапи, Скварява, Княже, Бонишин, Ясенівці. Повернулися учасників акції через села: Червоне, Княже, Скварява, Петричі, Ожидів, Янгелівка.

24 липня 2016 року, з ініціативи громадськості, а також «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», за підтримки Львівської облдержадміністрації, у Бродівському та Золочівському районах відбулися заходи із вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському котлі». Цього ж дня відбулася поминальна молитва за нашими друзями-побратимами, які як реконструктори щорічно брали участь у заходах присвячених "Бродівському оточеню" , а загинули у справжніх бойових діях, що розпочаті та ведуться проти України російським урядом. Вічна Слава Героям, які загинули у боротьбі за Українську державу! Згадаймо їхні імена:

Іван Городнюк, член Товариства "Пам'ять" з м. Березне Рівненської області. Герой Небесної Сотні.

Анатолій Сулима, член клубу РСЧА з м. Хмельницький. Загинув на східному фронті.

Артем Романов, реконструктор німецького підрозділу з м. Дніпропетровська. Загинув на східному фронті.

 
 
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

    

Фотограф: Олександр Смолик

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)