Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Автомобільний перехід місцями де проходили бої під час «Бродівського Котла» 1944 року Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Автомобільний перехід місцями де проходили бої під час «Бродівського Котла» 1944 року Надрукувати
Любомир Горбач   
05.08.2016

  З 21  по  24 липня 2016 року ГО "Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" провело поминальний захід присвячений вшануванню пам'яті українців, вояків інших національностей, які воювали в військових формуваннях нацистської Німеччини та Радянського Союзу (до прикладу -14 дивізія зброї СС "Галичина", 322 стрілецька Житомирська дивізія РСЧА) й загинули у "Бродівському оточені" у липні 1944 року, під час німецько-радянської війни. Також учасники заходу молились за загиблими героями Української держави - українцями, росіянами, вояками інших національностей, які загинули у новітній російсько-українській війні.

23 липня двадцять членів товариства «Пам’ять», гості з міста Києва та Хмельницького одягнені та споряджені у військові однострої вояків дивізії «Галичина» на військовій вантажівці, бронеавтомобілі, легковику тих часів, здійснили марш (рейд) місцями, де проходили бої під час «Бродівського Котла». Марш був присвячений українським воякам які загинули в цих місцях під час боїв. Похід пройшов з с. Гавареччина до с. Червоне, та відбувся через села: Теребежі, Гавареччина, Білий Камінь, Черемошня, Ушня, Єлиховичі, Сасів, м. Золочів, Хильчиці, Почапи, Скварява, Княже, Бонишин, Ясенівці. Повернулися учасників акції через села: Червоне, Княже, Скварява, Петричі, Ожидів, Янгелівка.

24 липня 2016 року, з ініціативи громадськості, а також «Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», за підтримки Львівської облдержадміністрації, у Бродівському та Золочівському районах відбулися заходи із вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському котлі». Цього ж дня відбулася поминальна молитва за нашими друзями-побратимами, які як реконструктори щорічно брали участь у заходах присвячених "Бродівському оточеню" , а загинули у справжніх бойових діях, що розпочаті та ведуться проти України російським урядом. Вічна Слава Героям, які загинули у боротьбі за Українську державу! Згадаймо їхні імена:

Іван Городнюк, член Товариства "Пам'ять" з м. Березне Рівненської області. Герой Небесної Сотні.

Анатолій Сулима, член клубу РСЧА з м. Хмельницький. Загинув на східному фронті.

Артем Романов, реконструктор німецького підрозділу з м. Дніпропетровська. Загинув на східному фронті.

 
 
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

  
 

    

Фотограф: Олександр Смолик

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)