Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow У с. Добряни вшанували борців за волю України Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У с. Добряни вшанували борців за волю України Надрукувати
Роман Гуцул   
19.08.2016
14 серпня 2016 р. у с. Добряни Миколаївського р-ну Львівської області відбулось урочисте дійство, на якому було вшановано загиблих борців за волю України, членів ОУН, братів - Івана Однорога та Григорія Однорога, які були уродженцями цього села.

Старший з братів, Іван, народився 18.07.1914 р., з юнацького віку вступив в ОУН. З 1939 р. перебував на нелегальному становищі, проживав у Львові, пропав безвісти в червні 1941 р., ймовірно був схоплений енкаведистами та закатований.

Його брат Григорій, народився в 1921 р., також був учасником українського підпілля, перебував у лавах УПА, а згодом був призначений керівником служби безпеки Щирецького району. Під час підготовки до зимівлі у селі Попеляни, у листопаді 1952 р. він разом із молодою дівчиною, що була зв’язковою підпілля і мала псевдо «Марія», попав у засідку енкаведистів поблизу с. Піски. Під час перестрілки обидвоє підпільників загинули. Місце поховання усіх невідоме.

І тепер, через десятки років, за участі краян відбулось вшанування загиблих за волю України, під час якого відбулось освячення символічної могили двох братів Однорогів та зв’язкової «Марії». Меморіальний пам’ятник у вигляді стрілецького хреста був споруджений племінником загиблих Григорієм Однорогом за власні кошти. На запрошення мецената в урочистостях взяла участь боївка Товариства пошуку жертв війни Пам’ять із села Суховоля. Під час освячення пам’ятника та панахиди, яку відправив місцевий священник, хлопці з Товариства «Пам’ять» віддали останні почесті героям триразовою сальвою із карабінів над символічною могилою.

 


Інформацію підготував Роман Гуцул

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)