Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Біля Бережан відзначили 100-річчя битви Українських Січових Стрільців на горі Лисоня (оновлено) Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Біля Бережан відзначили 100-річчя битви Українських Січових Стрільців на горі Лисоня (оновлено) Надрукувати
Любомир Горбач   
05.09.2016
Стрілецька Голгофа - гора Лисоня На Тернопільщині з нагоди відзначення 100-річчя битви УСС на горі Лисоня Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" провело відтворення епізоду битви саме у тих місцях, де відбувалися бої між військами Антанти і Троїстого союзу 100 років назад.

Lysonia2016 7
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso


- клацніть на картинці щоб перейти у відповідний розділ ФотогалереїІнші світлини "100-річчя битви Українських Січових Стрільців на горі Лисоня"

 


Історична довідка

Бої за гору Лисоня — запеклі бої між російською армією з одного боку та полком українських січових стрільців і австро-угорськими бойовими загонами — з іншого, що відбулись у серпні-вересні 1916 року. У ході битви полк УСС втратив більшість свого складу, загинуло 1300 українців, вік яких не перевищував 20 років. Але завдання було виконано — наступ російських військ на Бережани було зупинено і завдано їм важких втрат.

Передумови

У червні 1916 року на Східному фронті Першої Світової війни розпочалась масова наступальна операція російських військ, відома як Брусиловський прорив. У той же час на Західному фронті французькі війська завдали поразки австро-німецькій армії на річці Соммі. Ініціатива повністю перейшла на бік Антанти. У паніці австрійське і німецьке командування кидає в бій усі свої сили, навіть турецькі дивізії з Салонікського фронту. За таких обставин ближче до фронту, під Бережани, був переведений і 1-й полк УСС під командуванням Антіна Вариводи. На початку серпня розпочався наступ Південно-Західного Фронту російської армії у сторони Львова, Бродів та Ковеля. Одна із збройних угруповань — 55 дивізія під командуванням генерала Фляйшмана наступала у сторону Бережан. УСС отримало наказ захистити місто і зупинити ворожий наступ під Потуторами. Головним плацдармом було обрано гору Лисоня за 4 км на південний-схід від Бережан.

Матеріал з Вікіпедії "Бої за гору Лисоня"

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)