Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow На Золочівщині знайдено архів УПА Сьогодні: 27.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


На Золочівщині знайдено архів УПА Надрукувати
Любомир Горбач   
26.09.2016
23 вересня 2016 року, Громадська організація «Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять», у с. Зашків Золочівського району Львівської області, проводила пошукові дослідження місць ймовірних захоронень вояків Робітничої Селянської Червоної Армії та українських військовиків з 14 піхотної дивізії зброї СС «Галичина».

Захоронення військовослужбовців виникли наприкінці липня 1944 року підчас боїв між німецькими та радянськими збройними формуваннями.

Підчас шурфування ймовірних місць захоронень, на глибині 0,4 м від сучасної поверхні, членом Товариства «Пам'ять» Орестом Легою було знайдено металеву 40 літрову ємкість (молочний бідон). Дослідивши вміст бідону з’ясували, що в ньому зберігаються різні друковані матеріали Українського Визвольного Підпілля, які використовувались в боротьбі проти московських окупантів на Золочівщині в 1951 році.Стан збереження документів дуже добрий. Знахідку передано для консервації та дослідження директору меморіального музею «Тюрма на Лонцького» п. Руслану Забілому.

 

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)