Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Святкуємо 98 річницю проголошення ЗУНР (ОНОВЛЕНО) Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Святкуємо 98 річницю проголошення ЗУНР (ОНОВЛЕНО) Надрукувати
Любомир Горбач   
30.10.2016
 З нагоди 98 річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки 1 листопада перед Львівською обласною радою відтворили провели військово-історичне театралізоване дійство "Львів - столиця Західно-Української Народної Республіки".

Під стінами Львівської обласної державної адміністрації представники «Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» презентували такий собі живий музей із справжньою польовою кухнею, блок-постами, автівками, зброєю та військовими часів Українських Січових Стрільців. Захід присвячений подіям, які сталися 1 листопада 1918-го року у Львові, коли було проголошено ЗУНР – Західно-Українську Народну Республіку.відтворюють.

«Ми відтворюємо події 1 листопада 1918-го року, коли Січові Стрільці зайняли у Львові стратегічні об’єкти: вокзал, головну пошту, міську раду. Тож, тримаємо позиції.

Це щорічний захід нашого товариства. Цього року трохи не вдалося зробити бій Січових Стрільців із польськими жовнірами. Але загалом люди підходять, цікавляться, фотографуються», - розповів учасник реконструкції Михайло.

з нагоди 98-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки.  з нагоди 98-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки.

      

  

Історична довідка:

Українсько-польська війна в Галичині 1918-1919 рр. – почалася 1 листопада 1918 р. збройним виступом проти української влади у Львові об’єднаних польських підпільних військових організацій.

У Львові створилася формальна бойова лінія – поляки зайняли західну частину міста з головним залізничним вокзалом, українці утримували середню і східну частини з Високим Замком і вокзалом Львів-Підзамче.

Співвідношення українських і польських військових сил у Львові було не на користь українців – до міста постійно прибували польські війська.

Полк УСС. Який прибув до Львова із Буковини 3-4 листопада, не змінив співвідношення сил.

Бої у Львові тривали зі змінним успіхом до 21 листопада 1918 року, доку поляки не досягли чисельної переваги завдяки допомозі, що надійшла їм через Перемишль. Щоб уникнути оточення, українські військові частини в ніч проти 22 листопада 1918 року залишили Львів.

Активна військова підтримка польського повстання у Львові варшавським урядом і спричинила початок війни між Польщею та ЗУНР.

 

 ЗМІ про проведен дійство:

Вголос

Zik

УНІАН

 


 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)