Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Вшанували пам'ять Ярослава Мельника "Роберта" та його побратимів, які загинули 70 років тому Сьогодні: 26.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Вшанували пам'ять Ярослава Мельника "Роберта" та його побратимів, які загинули 70 років тому Надрукувати
Др. Лісник   
03.11.2016
30 жовтня 2016 року в селі Липа, Долинського району, відбулися заходи по вшануванню пам’яті за загиблими 70 років тому підпільниками, а саме: Ярославом Мельником "Робертом", провідником ОУН Карпатського краю, його дружиною Антоніною та бойовими побратимами. Оточені в криївці вони не зрадили присяги перед українським народом, і з честю прийняли свій останні бій.

В центрі села, поряд з церквою в 2007 році було встановлено пам'ятник Ярославу Мельнику. Саме біля нього, попри похмуру, осінню погоду в обідню пору зібрались не тільки жителі села Липа, а й свідомі громадяни з інших сіл району і Долини зокрема, для того щоб віддати шану загиблим.

Розпочалось все панахидою за всіма полеглими воїнами УПА та АТО, яку відслужив місцевий парох о.Василь Бурій. Зворушливою була промова о.Василя про те, що попри всі рутинні проблеми нам необхідно не забувати про загиблих героїв і вшановувати їхню пам’ять.

Після покладання квітів учнями місцевої школи, всі присутні відправились до сільського клубу, де відбувся вечір-реквієм за полеглими. В клубі глядачам декламували вірші, розповідали про життєвий шлях і останній бій провідника "Роберта", а аматорські колективи сіл Липа і Слобода-Болехівська під музичний супровід проспівали кілька повстанських пісень. Слід зазначити, що клуб був переповненим.

Участь в заході брав і стрілець відділу "Журавлі".

 


Др. Лісник

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)