Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Товариство "Пам'ять" відтворило на г.Маківка події 102-річної давності Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Товариство "Пам'ять" відтворило на г.Маківка події 102-річної давності Надрукувати
прес-центр Товариства   
08.05.2017
Відтворенням бою на горі Маківка та урочистим сходженням до меморіалу полеглих, свідомі українці відзначили 102-гу річницю від перемоги січових стрільців над російськими військами в часи Першої світової війни. Саме ця локація стала стратегічним об'єктом для російської армії. Січовики переможно розгромили російські імператорські війська до останнього вояка, яких налічувалось близько 1500 осіб.

Українці пам'ятають свою історію. Учасниками сходження стали очільники Львівської області, представники  різних громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, дипломати, мешканці навколишніх сіл та гості із інших областей України. Урочисто було покладено квіти до Меморіалу українських січових стрільців. Після Святої Літургії та чину панахиди пройшло громадське віче.

Опісля урочистостей біля Меморіалу, Товариство "Пам'ять", яке вже 12 років дбає про те, щоби наші діти знали, а ми не забували про славну, окроплену кров'ю молодих вояків, історію нашого народу, організували театралізоване військово-історичне дійство "Бій за гору Маківка".
Глядачі побачили, на власні очі, усі перипетії цієї битви. Бої за гору Маківку тривали в період Першої світової війни на східному фронті Карпат між австро-угорськими та російськими військами. Найзапекліший бій тривав із 29 квітня до 4 травня 1915 року. Під натиском російського війська вояки Австро-Угорщини відступили, а українські січові стрільці втримали позиції. І, як наслідок, підрозділи Росії змушені були відступити.

Члени Товариства "Пам'ять" зуміли відтворити в усіх деталях цю запеклу битву за волю українського народу. Також брали участь у реконструкції учасники ГО "Честь і слава" із Вінниці.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)