Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) arrow Ювілейний рік УПА на Жидачівщині відзначили відтворенням історичних подій Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Ювілейний рік УПА на Жидачівщині відзначили відтворенням історичних подій Надрукувати
Любомир Горбач   
16.10.2017


З нагоди Дня Захисника України та 75-тої річниці утворення УПА 15 жовтня у м. Жидачеві відбулися урочистості та історична реконструкція.

Захід розпочався із урочистої ходи від адмінбудинку (вул. Шашкевича, 2) до Меморіалу борцям за волю України на Замковій горі. Учасники ходи поклали квіти та запалили лампадки вшанувавши пам’яті полеглих борців за волю України. Також на честь полеглих учасників українського визвольного підпілля тричі пролунала сальва, яку виконали члени львівської ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» Перед громадськістю виступили представники влади та громадських організацій.

Після урочистої частини всі присутні мали змогу спостерігати за реконструкцією бою українських повстанців із загонами НКВД, що відбулися у 1942 р. Історичні події для сучасників відтворили військові-реконструктори з ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» та члени клубу військово-історичної реконструкції "175-й саперний батальйон Вермахту" (м. Хмельницький). Захід відбувся за підтримки Жидачівської районної ради, ГО «Народний легіон».

Цього ж дня на жителів та гостей міста Жидачева чекала виставка «Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни», що відкрилась у місцевому Музеї історії та мистецтв Жидачівщини та мистецька програма з нагоди Дня захисника України.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)