Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) arrow Товариство "Пам'ять" відтворило події періоду створення ЗУНР Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Товариство "Пам'ять" відтворило події періоду створення ЗУНР Надрукувати
Любомир Горбач   
03.11.2017

1 листопада, у день відзначення 99 річниці "Листопадового чину", ГО "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять" відтворила у Львові атмосферу подій часів творення ЗУНР.

Від самого ранку біля головного входу в будівлю Львівської обласної ради та Львівської ОДА відбувається театралізоване військово-історичне дійство "Львів — столиця Західноукраїнської народної республіки".

Виставлено блокпост з бронеавтомобілем, встановлено стрілецькі стійки біля входу в обладміністрацію, а вхід у приміщення "патрулюють" вояки УСС. Вони також роздають мешканцям і гостям міста інформаційні повідомлення про створення ЗУНР. Окрім того, центральними вулицями Львова упродовж дня проходитимуть патрулі - реконструктори у формі Українських Січових Стрільців.

"Тоді, у 1918 році, все виглядало так, як ми нині відтворили: ранок 1 листопада, львів'яни йдуть до праці і бачать під адміністративними будівлями в центрі міста барикади, військові патрулі у звичних австрійських одностроях, але із синьо-жовтими обв'язками на рукавах і такими ж чічками на головних уборах", - розповідає голова товариства "Пам'ять" Любомир Горбач.

"Важливо згадувати нашу історію. Таким дійством ми перш за все вшановуємо тих, хто загинув за нашу незалежність у всі часи. Власне завдяки героїзму і самопосвяті цих людей, хлопців, які сьогодні боронять кордони на блокпостах, ми живемо", – каже Любомир Горбач.

Також члени товариства "Пам'ять" у неділю, 5 листопада, відтворять бій за Львів. Військово-історичне дійство почнеться о 12.00 год маршем слави, а далі о 14.00 год влаштують реконструкцію бою у сквері "На валах".

 Про захід у ЗМІ 

Річницю проголошення ЗУНР відзначили театралізованим дійством біля Львівської ОДА (+відео)
У Львові упродовж дня відбувається військово-історичне дійство "Проголошення ЗУНР" (відео)
У місті відсвяткували 99 річницю ЗУНР (+фото)
У Львові вшановують 99-у річницю проголошення ЗУНР
Пісні, гармати та вогонь: як у Львові відзначили річницю проголошення ЗУНР. Відео
У Львові відзначили річницю заснування ЗУНР театралізованим дійством (фоторепортаж)
Сьогодні, 1 листопада, з нагоди святкування 99-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки під стінами Львівської ОДА організували театралізоване військово-історичне дійство "Проголошення ЗУНР"
У Львові просто неба - виставка до 99-річчя ЗУНР

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)