Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Українці, які воювали за Вільну Польщу Сьогодні: 29.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Українці, які воювали за Вільну Польщу Надрукувати
Осередок Товариства   
21.02.2018

Політики в угоду своїм політичним цілям чи кон'юнктурним моментам ще довго можуть ломати списи у питаннях винуватості чи невинуватості українців у Волинській трагедії. Однак це не допомагає встановити істину, а лише розбурхує ворожість між двома сусідніми країнами.
Остаточну крапку в ролі українців у житті та історії Польщі повинні спільно поставити історики обох країн після проведення кропітких досліджень. Адже історія починається з персоналій.
Ось про це й розказується у наступному відеосюжеті.

Польські байкери, вшановуючи полеглих воєнних льотчиків ІІ Світової війни, відвідують могилу загиблих за визволення Польщі від німецьких загарбників в квітні 1944 року.
- То є незвичайна історія, бо знаю що серед тих польских льотчиків один був українцем. Ці воїни пройшли через совєтський концтабір, через заслання в Казахстан...
Що цікаво, командиром того літака був українець Олескандр Федоренко, який поліг в бою за вільну Польщу.
То була надзвичайна родина, бо його батько підполковник Симон Федоренко, начальний капелан православний Війська Польского, передвоєнного часу, після кампанії 1939 року, потрапив до совєтської неволі, відмовився від співпраці і був замордований в Катині. Його інші два сини, брати Олександра Федоренка, були солдатами Армії Крайової.
Один, Вячеслав Федоренко (псевдо "Славек"), капел-підхорунжий АК, другий, Орест Федоренко (псевдо " Форт"), також капел-підхорунжий АК, обоє полягли у Варшавському повстанні. Так ціла родина загинула за Вільну Польщу.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)