Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow У Чорткові пройде фестиваль "Чортківська офензива" Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У Чорткові пройде фестиваль "Чортківська офензива" Надрукувати
Любомир Горбач   
01.06.2018
 Реконструктори Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" запрошують долучитися до участі у військово-історичному фестивалі "Чортківська офензива", який пройде 15-17 червня у м.Чорткові.

Чортківська офензива – найбільш успішна наступальна операція Української Галицької Армії, відбулася 7-28 червня 1919 року на завершальному етапі польсько – української війни 1918 – 1919 років. ЇЇ наслідком стало звільнення з-під польської окупації низки західноукраїнських міст та містечок – Чортків,Бучач, Теребовлю,Тернопіль, Бережани.

Чортківський пролом вписаний золотими літерами у воєнну історію України. Розбита та морально пригнічена, позбавлена боєприпасів і загнана у невеликий закуток батьківщини Галицька Армія несподівано розбила й змусила відступати супротивника, який чисельно переважав і був значно краще матеріально забезпечений. Піднесення, яке огорнуло українське суспільство Галичини на звістку про перемогу під Чортковом і подальші успіхи рідного війська, сучасники справедливо порівнювали із Великоднем.

Відзначаючи важливість Чортківського прориву в історії України, який став яскравою сторінкою періоду українських національно – визвольних змагань 1917 – 1921 рр. та який засвідчив силу та звитягу Української Галицької Армії, ГО "Альтернатива-Чортків", за підтримки Чортківської міської ради та генерального спонсора фестивалю ТМ "Опілля" проводять унікальний масштабний військово-історичний фестиваль "Чортківська офензива" у Чорткові!!!

Події будуть розгортатися у 5 локаціях:

1. Замок Гольських - поселення реконструкторів (галичан і поляків), виставки зброї, конкурси, розваги, "Фортеця кіно".

2. Ринкова площа - "Галицький ярмарок у Чорткові" (містечко майстрів, майстеркласи, тощо).

3. Вулиці міста - квест (теренова гра).

4. Площа перед костелом св.Станіслава вул Ст. Бандери - реконструкція бою УГА.

5. Площа Т. Шевченка - виступи гуртів: Тінь Сонця, Чорноморці, Медовий полин, Периферія, Loud Silence, капелла бандуристів "Карпати"

...та інші розваги.

Сторінка фестивалю у Facebook

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)