Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow У м.Чорткові на Тернопільщині провели масштабну реконструкцію подій Чортківської офензиви Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У м.Чорткові на Тернопільщині провели масштабну реконструкцію подій Чортківської офензиви Надрукувати
Любомир Горбач   
18.06.2018

 У Чорткові на Тернопільщині відтворили найбільш успішну наступальну операцію Української Галицької армії – Чортківську офензиву.

Переможна Чортківська офензива відбулася у червні 1919 року на завершальному етапі польсько-української війни. Розбита та деморалізована Галицька армія, яка здавалося б, втратила усе, раптово пішла у наступ. Польські ж суперники були настільки заскочені, що не встояли перед натиском і були змушені відступати. Як наслідок, з-під польської окупації вдалось звільнити Чортків, Бучач, Теребовлю, Тернопіль та Бережани.

Відзначаючи важливість Чортківського прориву в історії України, який став яскравою сторінкою періоду українських національно – визвольних змагань 1917 – 1921 рр. та який засвідчив силу та звитягу Української Галицької Армії, ГО "Альтернатива-Чортків", за підтримки Чортківської міської ради та генерального спонсора фестивалю ТМ "Опілля" провели унікальний масштабний військово-історичний фестиваль "Чортківська офензива" у м.Чорткові.

Під час фестивалю для гостей й місцевих жителів представники товариства пошуку жертв війни "Пам’ять" з м.Львова, керівником якого є Любомир Горбач, відтворили тогочасні події, а також продемонстрували, як вояки Української Галицької армії перемогли польське військо у запеклому бою. У реконструкції бою задіяли близько 40 осіб з обох сторін. Участь взяли клуби військово-історичної реконструкції Львова, Кам’янця-Подільського, Вінниці та жителі Чорткова. Ця театралізація стала однією із ключових подій у фестивалі.

За матеріалами ЗМІ:

На Тернопільщині відтворили запеклий бій 100-річної давнини: вражаючі фото та відео (ВІДЕО)

На Тернопільщині три області відзначили 99-річчя подій Чортківської офензиви

На Тернопільщині пройшов військово-патріотичний фестиваль «Чортківська офензива» (ФОТО, ВІДЕО)

99 років Чортківської офензиви. Фото та відео

Світлини від MAMAY media
Світлини від MAMAY media
Світлини від Halyna Kostyk

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)