Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow ”Чорні археологи” покинули кістяки солдат просто неба Сьогодні: 02.12.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


”Чорні археологи” покинули кістяки солдат просто неба Надрукувати
"ГАЗЕТА по-українськи" №363 (10.05.2007)   
15.05.2007

На початку травня в селі Хмелева Золочівського району на Львівщині ”чорні археологи” — так називають нелегальних шукачів старожитностей — розкопали поховання радянських солдатів. У ровах залишили розкидані людські кістки. 

Голова Львівського товариства пошуку жертв війни ”Пам’ять” Ярослав Онищук, 40 років, каже, що шукачі полюють за нагородами.

— Якщо ”чорні археологи” працюватимуть так і далі, то за кілька років Львівщина втратить усі матеріали пам’яток Першої та Другої світових воєн, — розповідає він. — На інтернет-форумах ”чорних археологів” уже є повідомлення: ”Бродовский котел” (де була розгромлена дивізія СС ”Галичина”) уже почистили, остались Карпаты”.

За словами Ярослава Онищука, ”чорні археологи” приїжджають навіть із Росії та Польщі. Працюють двома інструментами — металошукачем і лопатою. Найбільше їх цікавлять захоронення австрійських солдатів.

— В Інтернеті пропонують купити накладку на коробку сірників, яку носили австрійські офіцери, за 200 доларів, а німецький ґудзик — за кілька десятків доларів, — додає Онищук. — Усе це осідає у приватних колекціях. А після таких ”розкопок” науковцям в історичних місцях робити нічого — картина спотворена.

Закон про охорону культурної спадщини передбачає кримінальну відповідальність за розграбування захоронень. За словами Ярослава Онищука, на Львівщині проти ”чорних археологів” не порушили ще жодної справи.

 

Оксана Левицька, ГАЗЕТА по-українськи 

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)