Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow 11 листопада ГО "Пам'ять" в смт.Івано-Франкове перепоховає 72 останка загиблих вояків Сьогодні: 18.11.2019
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


11 листопада ГО "Пам'ять" в смт.Івано-Франкове перепоховає 72 останка загиблих вояків Надрукувати
Любомир Горбач   
07.11.2019
Підчас польових пошукових досліджень місць боїв часів Першої Світової війни на Львівщині у 2018-2019 роках, членами ГО "Пам’ять" та ВГО "Закінчимо війну" було ексгумовано і зібрано уже розграбованими сучасними могильними мародерами останки 72 військовослужбовців австро-угорського, російського і німецького війська.  Відомі імена і прізвища лише двох загиблих (чех і угорець).

Загиблі військовослужбовці з різних ворогуючих сторін були захоронені в одиночних і спільних погребних санітарних ямах. Через перекопування могильними мародерами військових захоронень (наприклад в смт.Івано-Франкове) неможливо визначити, котрий із десятка останків належить вояку австрійцю, угорцю, українцю чи росіянину. Лише за віднайденим супровідним матеріалом можна сказати, що у спільному захороненні були вояки австро-угорського і російського війська. Відповідно перепоховані вони будуть в одній братній могилі.

11 листопада цього року Україна і Європа вшановуватимуть пам’ять своїх синів та доньок, які загинули понад століття тому у роки Першої Світової війни.

В день вшанування пам’яті загиблих вояків на військовому цвинтарі в смт.Івано-Франкове о 13.00 годин відбудеться перепоховання 72 останків загиблих вояків (австрійців¬ – 29, угорців – 6, німців – 4, російського війська – 33).


Від імені Управи Товариства "Пам’ять"
Голова Управи Товариства                                                           Любомир Горбач

 
Поділитися у соцмережах
Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)