Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Ч.2. Звіт про проведені у 2016р. дослідження поховань вояків полеглих в 1941-1944рр. на Львівщині Сьогодні: 29.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Ч.2. Звіт про проведені у 2016р. дослідження поховань вояків полеглих в 1941-1944рр. на Львівщині Надрукувати
Любомир Горбач   
03.03.2020
Інформаційний звіт про проведені пошуково-ексгумаційні дослідження місць ймовірних поховань українців, військовослужбовців інших національностей, які загинули у роки Другої Світової війни в селах: Кути, Заріччя (Дмитровицька с.р.) Мостиського району, смт. Новояворівське Яворівського району, м. Самбір Самбірського району, Відники Пустомитівського району, Зашків, хутір Кіндратів (Гологірська с.р.), Йосипівка, Солова Золочівського району, Тадані Кам’янко-Бузького району, Синьковичі Жовківського району Львівської області
(2016 рік)

Частина 2

Об’єкт 7 розташований в лісовому масиві південніше хутора Кіндратів, що між селами Зашків і Майдан-Гологірський Золочівського району (світлина 1). Місця необлікованих захоронень військовиків РСЧА були віднайдені під час польових пошукових досліджень місць боїв липня 1944 року. Дослідження проводились методом візуального обстеження території з використанням металошукача. Участь у пошуковій експедиції взяли представники Австрійської республіки Єкатерина Шапіро-Обермаєр і Александра Вахтер, які завітали до Львова із Відня для вивчення громадської думки щодо подій часів Другої Світової війни на Львівщині (світлина 1).

Світлина 1

Яма №1 розташована в одній із заглибин польової фортифікаційної лінії оборони - військового шанця (світлини 1, 2).

Світлина 1
Світлина 2

На місці віднайденого захоронення проведено земляні роботи, в результаті яких під шаром ґрунту, на глибині 0,3м від сучасної поверхні виявлено фрагменти людського скелета у вигляді частин черепної коробки та напівзотлілих кісток нижніх кінцівок (світлини 3, 4).

Світлина 3
Світлина 4

Розкопки захоронення здійснювалися по-штиховим (пластовим) методом з відкриттям площини усієї могили (світлини 5, 6).

Світлина 5
Світлина 6

При поглибленні та розширенні розкопу з’ясовуємо, що в поховальній ямі, окрім черепної коробки та фрагментів кісток нижніх кінцівок, іншого остеологічного матеріалу немає. Склад ґрунту, у якому перебував останок людини, виявився дуже кислотним, що спричинило сильне руйнування кісток скелета (світлина 7).

Світлина 7

За збереженими фрагментами можна лише приблизно визначити, що похований був чоловічої статі і приблизного віку від 25 до 45 років. Знайдені поруч з останком особисті речі - монета номіналом 1 копійка 1940 року виготовлення, набої до гвинтівки с-ми "Мосін-Наган" 1944 року виготовлення - вказують, що загиблий був військовослужбовцем радянської Червоної армії (світлини 8, 9, 10).

Світлина 8
Світлина 9
Світлина 10

Військовий ідентифікатор чи інші документи, які допомогли б встановити особу загиблого, відсутні. Таким чином, в результаті дослідження санітарного поховання на об’єкті 7 (яма №1) було ексгумовано останки однієї особи – військовика радянської Робітничо-Селянської Червоної Армії. Після завершення досліджень місце захоронення було рекультивоване і відновлене у первісному вигляді (світлина 11).

Світлина 11

Яма №2 розташована 5м західніше від ями №1, позаду військового шанця (світлини 1, 2).

Світлина 1
Світлина 2

За допомогою металошукача натрапляємо на набої калібру 7,62мм до гвинтівки с-ми "Мосін-Наган" і відстріляний набій калібру 14,5мм. Було здійснено розкопування місця знахідки, і на глибині 0,4м від сучасної поверхні виявлено фрагменти людського скелета у вигляді частин черепної коробки. При поглибленні та розширенні розкопу з’ясовуємо, що в ймовірному місці захоронення, окрім верхньої частини черепної коробки та фрагменту великої гомілкової кістки, більше нічого немає (світлини 3).

Світлина 3

Ймовірно, що склад ґрунту (як і у ямі №1), у якому перебували останки людини, виявився надзвичайно кислотним, що спричинилося до повного розкладу кісток скелета (світлина 4).

Світлина 4

Особисті речі, елементи військового однострою, спорядження і озброєння - відсутні. Таким чином, можна припустити, що в результаті дослідження санітарного поховання на об’єкті 7 (яма №2) було ексгумовано останки однієї особи – військовика радянської Робітничо-Селянської Червоної Армії. Після завершення досліджень місце захоронення було рекультивоване і відновлене у первісному вигляді (світлина 5).

Світлина 5

Яма №3 розташована на відстані 30м на схід від ями №2, за межами військового шанця (світлина 1).

Світлина 1

Пошук військових захоронень на польовій фортифікаційній лінії оборони з використанням металошукача знову дав плідний результат. За знайденими предметами військового побуту було виявлено останки людини (світлини 2, 3).

Світлина 2
Світлина 3

На місці віднайденого захоронення проведено земляні роботи, в результаті яких під шаром ґрунту, на глибині 0,5м від сучасної поверхні виявлено інші частини людського скелета, що підтвердило припущення про захоронення у цьому місці людини (світлина 4).

Світлина 4

Розкопки захоронення здійснювалися по-штиховим (пластовим) методом з відкриттям площини усієї могили. При поглибленні та розширенні розкопу з’ясовуємо, що в поховальній ямі знаходяться останки однієї людини, яка у погребну яму була покладена горілиць, у витягнутому положенні, ліва і права рука закладені за голову, орієнтована головою на захід. Розміри ями складають 1,6х0,9м, глибина залягання долівки – 0,6м від сучасної поверхні (світлини 5, 6).

Світлина 5
Світлина 6

У зв’язку з перебуванням людського скелета у дуже вологому, кислотному середовищі кістки зазнали сильного руйнування, відповідно можна лише приблизно визначити, що останки людини належать особі чоловічої статі віком у межах 20-40 років. Знайдені в погребовій ямі особисті речі - столова ложка, металева однозуба рамочна поясна пряжка, викрутка - вказують, що загиблий був військовослужбовцем радянської Червоної армії (світлини 7, 8).

Світлина 7
Світлина 8

Військовий ідентифікатор чи інші документи, які допомогли б встановити особу загиблого, відсутні. Таким чином, в результаті дослідження санітарного поховання на об’єкті 7 (яма №3) було ексгумовано останки однієї особи – військовослужбовця радянської Робітничо-Селянської Червоної Армії. Після завершення досліджень місце поховання було рекультивоване і відновлене у первісному вигляді (світлина 9).

Світлина 9

Яма №4 розташована на 15м південніше від ями №3, у військовому шанці. (світлина 1).

Світлина 1

Дослідження польової фортифікаційної лінії оборони відбувалось з використанням металодетектора, в результаті роботи якого було знайдено військовий захисний шолом радянського виробництва марки "СШ-40", 1940 року взірця, під яким було виявлено фрагменти людського скелета у вигляді черепної коробки (світлина 2).

Світлина 2

На місці захоронення закладаємо розвідковий шурф, і на глибині 0,2м від сучасної поверхні знаходимо плечову і ліктьову кістки, хребці хребтового стовпа, тазові кістки, особисті речі похованої тут людини (світлини 3, 4, 5).  

Світлина 3
Світлина 4

Світлина 5

Розкопки захоронення здійснювалися по-штиховим (пластовим) методом з відкриттям площини усієї могили (світлина 6).

Світлина 6

При поглибленні та розширенні розкопу з’ясовуємо, що в поховальній ямі знаходяться останки однієї людини. Тіло загиблого покладено горілиць, у витягнутому положенні, ліва і права рука закладені за голову, орієнтоване головою на північ. Розміри ями складають 1,7х0,6м, глибина залягання долівки – 0,3м від сучасної поверхні. Дослідження погребної ями засвідчило, що захоронення мало санітарний характер: тіло вбитої людини притягнули (принесли) і закопали, поклавши в неглибокий військовий шанець (світл. 7).

Світлина 7

Завдяки перебуванню скелета у не дуже вологому ґрунті кістки збереглися у доброму стані, відповідно можна визначити, що останки людини належать особі чоловічої статі віком не більше 40 років. Знайдені залишки предметів військового однострою, спорядження вказують на приналежність похованого до одного з підрозділів радянської Червоної армії. Зокрема, було знайдено: металевий захисний шолом марки "СШ 40", 1940 року взірця; ложку; скляну колбу з залишками таблеток хлораміну для знезаражування води, німецького виробництва; металеву однозубу поясну пряжку (світлини 8, 9).

Світлина 8

Світлина 9

Військовий ідентифікатор чи інші документи, які б допомогли встановити особу загиблого, відсутні. Таким чином, в результаті дослідження санітарного поховання на об’єкті 7 (яма 4) було ексгумовано останки однієї особи – військовика радянської Робітничо-Селянської Червоної Армії. Після завершення досліджень місце поховання було рекультивоване і відновлене у первісному вигляді.

Яма №5 розташована на відстані 2м південніше ями №4, також у військовому шанці. Останки похованої тут людини віднайдено завдяки наявності у неї особистих речей, виготовлених з металу, на які відреагував металошукач (світлини 1, 2).

Світлина 1
Світлина 2

На місці ймовірного захоронення закладено розвідковий шурф, і на глибині 0,2м від сучасної поверхні знаходимо фрагменти людського скелета у вигляді тазових кісток. Розкопки захоронення здійснювалися по-штиховим (пластовим) методом з відкриттям площини усієї могили. При поглибленні та розширенні розкопу з’ясовуємо, що в поховальній ямі знаходяться останки щонайменше однієї людини (світлина 3).

Світлина 3

Тіло загиблого покладено горілиць, у витягнутому положенні, ліва і права рука закладені за голову, орієнтоване головою на північ. Розміри ями складають 1,8х0,6м, глибина залягання долівки – 0,3м від сучасної поверхні. Дослідження погребної ями засвідчило, що захоронення мало санітарний характер: тіло вбитої людини притягнули (принесли) і закопали, поклавши в неглибокий військовий шанець (світлина 4).

Світлина 4

Завдяки перебуванню скелета у слабо вологому ґрунті кістки збереглися у доброму стані, відповідно, можна визначити, що останки людини належать особі чоловічої статі, віком не більше 40 років. Знайдені залишки предметів військового однострою, спорядження вказують на приналежність похованого до одного з підрозділів радянської Червоної армії. Зокрема, було знайдено: ложку, розкладний кишеньковий ніж, скло-лінзу до ліхтарика (світлини 5, 6, 7).

Світлина 5

Світлина 6

Світлина 7
Світлина 8

Військовий ідентифікатор чи інші документи, які б допомогли встановити особу загиблого, відсутні. Таким чином, в результаті дослідження санітарного поховання на об’єкті 7 (яма 5) було ексгумовано останки однієї особи – військовика радянської Робітничо-Селянської Червоної Армії. Після завершення досліджень місце поховання було рекультивоване і відновлене у первісному вигляді (світлина 9).

Світлина 9

Яма №6 розташована на відстані 3м південніше ями № 5, також у військовому шанці. Останки похованої тут людини віднайдено завдяки наявності у неї особистих речей, виготовлених з металу, на які відреагував металошукач (світлини 1, 2).

Світлина 1
Світлина 2
Світлина 3

Проведено розкопування місця знахідки, і на глибині 0,4м від сучасної поверхні виявлено фрагменти людського скелета у вигляді частин черепної коробки (світлини 3, 4).

Світлина 4
Світлина 5

При поглибленні та розширенні розкопу з’ясовуємо, що в ймовірному місці захоронення, окрім верхньої частини черепної коробки та фрагменту великої гомілкової кістки, більше нічого немає (світлина 5).

Світлина 6
Світлина 7

Визначити причину відсутності інших частин людського скелета неможливо.
Поруч з фрагментами людського скелета знайдено предмети військового походження. Таким чином, можна припустити, що в результаті дослідження санітарного поховання на об’єкті 7 (яма №6) було ексгумовано останки однієї особи – військовика радянської Робітничо-Селянської Червоної Армії. Після завершення досліджень місце захоронення було рекультивоване і відновлене у первісному вигляді (світлина 8).

Світлина 8

Об’єкт 8, розташований на присадибній ділянці п. Герасим’юк Оксани в селі Йосипівка Золочівського району (світлина 1).

Світлина 1

На місце захоронення людських останків натрапили працівники газової служби, які прокладали через територію присадибної ділянки газові комунікації. Власниця господарства пані Оксана Герасим’юк повідомила про знахідку органи місцевого самоврядування, а ті, в свою чергу, керівника пошукової групи Товариства "Пам’ять" у Бузькому районі Ігоря Кузьму.

Проведено розкопування місця знахідки, і на глибині 0,4м від сучасної поверхні виявлено огороджувальну стрічку з написом "Обережно, газ!", військовий черевик і фрагменти людського скелета у вигляді кісток стопи, великої і малої гомілкових кісток (світлини 2, 3).

Світлина 2
Світлина 3

При поглибленні та розширенні розкопу з’ясовуємо, що в захороненні знаходяться останки не менш, ніж двох осіб (світлина 4).

Світлина 4

Розкопки захоронення здійснювалися по-штиховим (пластовим) методом з відкриттям площини усієї могили. Розміри ями складають 1,5х1,8м, глибина залягання долівки – 1,5м від сучасної поверхні (світлина 5).

Світлина 5

Дослідження поховальної ями засвідчило, що захоронення мало санітарний характер: тіла загиблих притягнули (принесли) і закопали, поклавши в заздалегідь приготовану яму. Тіла покладені горілиць, у витягнутому положенні, головами орієнтовані на північ, не перекриваючи один одного кістками скелетів. Завдяки перебуванню людських останків у сухому і слабо кислотному ґрунті кістки збереглися у доброму стані, відповідно можна визначити, що вони належали чоловікам віком не більше 35 років. Знайдені залишки предметів військового однострою та спорядження вказують на приналежність похованих до одного з підрозділів радянської Червоної армії. Зокрема було знайдено:
Останки №1 – мундирний шкіряний пояс з рамочною однозубою пряжкою; мундирні металеві ґудзики розміром 15мм, з зображенням п’ятикутної зірки, в центрі якої серп та молот – символ збройних сил СССР; залишки військового взуття (світлини 6, 7, 8, 9).

Світлина 6

Світлина 7

Світлина 8
Світлина 9

Останки №2 – три металевих ґудзики до військового спорядження; рамочна металева однозуба пряжка до шкіряного пояса; два мундирні металеві ґудзики розміром 15мм, із зображенням п’ятикутної зірки, в центрі якої серп та молот – символ збройних сил СССР; куля калібром 7,62мм (ймовірно і стала причиною загибелі військовика); залишки військового взуття (світлини 10, 11, 12, 13, 14, 15).

Світлина 10
Світлина 11

Світлина 12
Світлина 13
Світлина 14

Світлина 15

Військові ідентифікатори чи інші документи, які допомогли б встановити особи загиблих, відсутні. Таким чином, в результаті дослідження санітарного поховання на об’єкті 8 було ексгумовано останки двох осіб – військовослужбовців радянської Робітничо-Селянської Червоної Армії.
Після завершення досліджень місце поховання було рекультивоване і відновлене у первісному вигляді (світлина 16).

Світлина 16

Об’єкт 9 розташований в селі Солова Золочівського району, біля огорожі з північної сторони сільської греко-католицької церкви (світлина 1).

Світлина 1

На людські останки натрапили мешканці села під час господарських робіт на території сільської церкви (світлини 2, 3).

Світлина 2
Світлина 3

На місці ймовірного захоронення закладаємо розвідковий шурф, і на глибині 1,2м від сучасної поверхні знаходимо розрізнені фрагменти людського скелета у вигляді черепної коробки і лопатки. Розкопки захоронення здійснювалися по-штиховим (пластовим) методом з відкриттям площини усієї могили. При поглибленні та розширенні розкопу з’ясовуємо, що в поховальній ямі знаходяться останки щонайменше однієї людини (світлина  4).

Світлина 4

Розкопки захоронення здійснювалися по-штиховим (пластовим) методом з відкриттям площини усієї могили. Розміри ями складають 1,1х1,7м, глибина залягання долівки – 1,3м від сучасної поверхні (світлина 5).

Світлина 5

Дослідження поховальної ями засвідчило, що захоронення мало санітарний характер: тіло загиблого притягнули (принесли) і закопали, поклавши в заздалегідь приготовану яму горілиць, у витягнутому положенні, головою орієнтоване на захід. Частина людського скелета (нижні кінцівки) зазнала перекопування під час встановлення бетонного стовпа. Завдяки перебуванню людських останків у слабо вологому ґрунті кістки збереглися у доброму стані, відповідно можна визначити, що вони належали особі чоловічої статі віком від 30 до 40 років. Знайдені залишки предметів військового однострою та спорядження вказують на приналежність похованого до одного з підрозділів радянської Червоної армії. Зокрема, було знайдено: мундирний шкіряний пояс з металевою однозубою рамковою пряжкою; один металевий, один алюмінієвий і один кістяний ґудзики для одягу і спорядження; один мундирний металевий ґудзик розміром 15мм, з зображенням п’ятикутної зірки, в центрі якої серп та молот – символ збройних сил СССР; один військовий черевик американського виробництва (світлини 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 18).

Світлина 6

Світлина 7

Світлина 8
Світлина 9

Світлина 10
Світлина 11

Світлина 12
Світлина 13

Світлина 14
Світлина 15

Світлина 16

Світлина 17

Світлина 18

Військовий ідентифікатор чи інші документи, які допомогли б встановити особу загиблого, відсутні. Таким чином, в результаті дослідження санітарного поховання на об’єкті 9 було ексгумовано останки однієї особи – військовослужбовця радянської Робітничо-Селянської Червоної Армії.
Після завершення досліджень місце поховання було рекультивоване і відновлене у первісному вигляді (світлина 19).

Світлина 19

Об’єкт 10 розташований на дорозі, у лісовому масиві біля села Тадані Кам’янка-Бузького району (світлина 1). Пошук ймовірних місць захоронень часів Першої і Другої Світових війн проводився в лісовому масиві біля села Тадані відповідно до опрацьованих історичних джерел і зібраної від жителів села усної інформації. Проведено візуальне обстеження даної території. Залишки польової фортифікаційної лінії оборони і вирви від артилерійських зарядів підтвердили писемні та усні джерела про бойові дії, які відбулись тут у минулому двадцятому сторіччі. З допомогою металошукача було натраплено на відстріляні набої радянського і німецького виробництва часів Другої Світової війни, вони і вивели пошукову групу Товариства "Пам’ять" на місце захоронення людських останків (світлини 1, 2).

Світлина 1
Світлина 2

На місці знайдених предметів військового походження закладено розвідковий шурф, і на глибині 0,2м від сучасної поверхні віднайдено розрізнені фрагменти людського скелета у вигляді хребців хребтового стовпа, плечової кістки і целофановий пакет, теж наповнений людськими кістками (світлина 3).

Світлина 3

Розкопки захоронення здійснювалися по-штиховим (пластовим) методом з відкриттям площини усієї могили. При поглибленні та розширенні розкопу з’ясовуємо, що в поховальній ямі знаходяться розрізнені останки однієї людини (світлина 4).

Світлина 4

Розміри ями складають 0,5х1,3м, глибина залягання долівки – 0,2м від сучасної поверхні (світлина 5).

Світлина 5

Дослідження поховальної ями засвідчило, що захоронення мало санітарний характер: тіло загиблого притягнули (принесли) і закопали, кинувши у вибиту автотранспортом колію на лісовій дорозі. Роздавлена тягарем черепна коробка, потрощені і зміщені кістки людського скелета свідчать про те, що по могилі загиблого вояка ще довго їздив військовий, а після війни - цивільний автотранспорт (світлини 6, 7).

Світлина 6

Світлина 7

Завдяки перебуванню людських останків у слабо вологому пісковому ґрунті кістки збереглися у доброму стані, та через механічні пошкодження (проїзд по захороненню автівок) неможливо візуально визначити вік загиблого. Знайдені залишки предметів військового однострою, спорядження, вказують на приналежність похованого до одного з підрозділів радянської Червоної армії.

Військовий ідентифікатор чи інші документи, які допомогли б встановити особу загиблого, відсутні. Таким чином, в результаті дослідження санітарного поховання на об’єкті 10 було ексгумовано останки однієї особи – військовослужбовця радянської Робітничо-Селянської Червоної Армії.
Після завершення досліджень місце поховання було рекультивоване і відновлене у первісному вигляді (світлина 8).

Світлина 8

Об’єкт 11 розташований у лісі на південний захід від села Синьковичі Жовківського району. Інформацію про місце захоронення загиблих у роки Першої Світової війни вояків членам пошукової групи ГО "Пам’ять" надали місцеві мешканці, які дізнались про ці поховання від своїх батьків. Місце захоронення людей (як цвинтар) вказане і на топографічних картах, датованих 1937 роком. Дослідження ймовірного місця захоронення розпочали з пошуку могильних насипів і кам’яного хреста, про який нам розповіли у Синьковичах. Серед молодого соснового лісу вдалось віднайти місце, де колись стояв кам’яний хрест. Залишки від нього стали основним орієнтиром у розшуку військового цвинтаря (світлини 1, 2).

Світлина 1
Світлина 2

На місці ймовірних захоронень закладено 12 розвідкових шурфів, у яких знайдено невелику кількість залишків військових одностроїв імперської німецької армії часів Першої Світової війни та кілька кісток людського скелета у вигляді фаланг пальців рук та ніг (світлина 3).

Світлина 3

Розміри ям, у яких виявлено вище перелічений супровідний матеріал, відповідають розмірам одиночних поховальних ям, у яких зазвичай хоронять померлих. Відсутність людських скелетів наводить на думку про те, що останки німецьких військовиків було ексгумовано ще в 30-х роках минулого сторіччя і перенесено на збірне військове кладовище у селі Гійче, яке розташоване поруч з селом Синьковичі. Під час дослідження даної території у шурфі №13, який розташований на віддалі 3м на північ від місця знаходження залишків кам’яного хреста, на глибині 1,3м від сучасної поверхні було натраплено на залишки зотлілих дощок та цвяхів, що відразу привело на думку про те, що це залишки домовини, у якій поховано людину (світлина 4).

Світлина 4

Розкопки захоронення здійснювалися по-штиховим (пластовим) методом з відкриттям площини усієї могили. При поглибленні та розширенні розкопу з’ясовуємо, що в поховальній ямі знаходяться останки не менш, ніж трьох осіб, похованих у домовинах. Наявність у погребній ямі трьох пар військового взуття підтвердила припущення про віднайдене військове захоронення (світлини 5, 6).

Світлина 5
Світлина 6

Розміри ями становлять 1,5х1,8м, глибина залягання долівки – 1,4м від сучасної поверхні.
Людські останки лежали горілиць, у витягнутому положенні, орієнтовані головами на схід. Руки складені на грудях. Поховані в окремих домовинах (ящиках). Судячи із незначної кількості супровідного матеріалу, поховані були одягнені у радянську уніформу, взуті у радянські солдатські кирзові і офіцерські шкіряні чоботи (що є дуже рідкісним випадком для військових захоронень!). Також біля останків кожного загиблого виявлено: мундирні металеві ґудзики розміром 15мм, з зображенням п’ятикутної зірки, в центрі якої серп та молот – символ збройних сил СССР; ґудзики до спідньої білизни; металеві рамочні однозубі пряжки від шкіряних мундирних поясів. За знайденими залишками військових одностроїв, ґудзиками і взуттям можна припустити, що загиблі були військовослужбовцями радянської Червоної армії (світлини 7, 8, 9).

Світлина 7

Світлина 8

Світлина 9

Військові ідентифікатори чи інші документи, які б допомогли встановити особи загиблих, відсутні. Таким чином, в результаті дослідження санітарного поховання на об’єкті 11 було ексгумовано останки трьох осіб – військовослужбовців радянської Робітничо-Селянської Червоної Армії.
Після завершення досліджень місце поховання було рекультивоване і відновлене у первісному вигляді (світлина 10).

Світлина 10

Таким чином, в результаті досліджень санітарних необлікованих захоронень на хуторі Кіндратів, в селах Солова Золочівського району, Йосипівка Бузького району, Тадані Кам’янка-Бузького району, Синьковичі Жовківського району Львівської області на п’яти досліджуваних об’єктах віднайдено десять поховальних ям, з яких ексгумовано останки тринадцяти військовослужбовців радянської Червоної Армії.

Вилучені з санітарних захоронень людські останки пронумеровано і упаковано згідно "Тимчасового порядку здійснення на території України пошуку, ексгумації, перепоховання останків осіб, які загинули внаслідок воєн, депортацій та політичних репресій і впорядкування місць їх поховання". Процес розкопок зафіксовано на фотокамеру. Після завершення досліджень місця поховань були рекультивовані і відновлені у первісному вигляді.

Останки шести вояків, ексгумованих на хуторі Кіндратів, перепоховали 7 травня 2016 року на військовому цвинтарі в місті Рава-Руська (дві могили по центральній алеї, навпроти центрального хреста), останки семи військовиків, ексгумованих у селах Солова, Йосипівка, Тадань, Синьковичі, будуть перепоховані у 2020 році.

Перепоховання відбулись за участі місцевих громад та керівництва районів та області (світлини 1, 2, 3).

Світлина 1 (м. Рава-Руська)

Світлина 2

Світлина 3


Звіт склав
Директор ТзОВ "Українська Пам'ять"               Любомир Горбач

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)