Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow ЛОДА відмовила у фінансовій підтримці патріотичних заходів від ГО "Пам'ять" Сьогодні: 28.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


ЛОДА відмовила у фінансовій підтримці патріотичних заходів від ГО "Пам'ять" Надрукувати
Андрій Бойків   
13.04.2020
 Молодіжні, театралізовані військово-історичні дійства і марші присвячені Легіону УСС, Галицькій Армії, УНР, УПА – Львівській обласній раді і Львівській обласній державній адміністрації уже непотрібні!

Ще до Першої Світової війни, на початку ХХ століття українці Галичини, яка на той час перебувала у складі Австро-Угорщини, масово створювали військово-патріотичні спортивні товариства Луг, Сокіл та Січ, проводили військові ігри-навчання, маршували галицькими містами, демонструючи свою міць і піднімаючи дух українського населення. Українська провідна верства чудово розуміла, що визволити Галичину з-під польської окупації на місцях можливо буде лише завдяки власному війську, яке потрібно створити. Результатом передбачності та мудрості тогочасних українських релігійних, культурних, політичних діячів стала наявність вишколених і досвічених вояків з Легіону Українських Січових Стрільців, які після розвалу Австро-Угорщини стали основою галицької армії, і пішли на захист своєї молодої держави – Західно Української Народної Республіки.

Необхідність військово-патріотичного виховання, демонстрації своєї міці розуміло керівництво УВО, пізніше ОУН під час польської, радянської та німецької окупації в 1919 - 1942 роках. Патріотичне, військово-вишколене і досвічене молоде покоління українців, зуміло збройно протистояти і вистояти в боротьбі проти усіх окупаційних режимів, які у минулому ХХ сторіччі намагались знищити Україну. Результатом цієї боротьби стало відновлення 24 серпня 1991 року Незалежності України!

З часу відновлення державної незалежності України минуло 28 років! На жаль, ані теперішня, ані попередня влада в Україні не враховує досвід минулих поколінь, для збереження української державності.

Окремим прикладом цього є Львівська обласна рада і Львівська обласна державна адміністрація, які неспроможні робити масовими заходи, присвячені створенню УПА, проголошення ЗУНР та іншим українським історичним подіям, як це робили українці Галичини в часи Австро-Угорщини та польської окупації! Причиною відсутності молоді на заходах присвячених важливим подіям в історії України є проведення їх за примітивними сценаріями. Ну кого, скажіть, може зацікавити щорічне, одноманітне покладання квітів і довгі-нудні промови ні про що, представників влади, чинних депутатів, кандидатів в депутати?!

У 2005 році було створено громадську організацію "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять", яка своєю діяльністю оживила заходи присвячені військовій історії України не тільки на Львівщині, а й на Івано-франківщині, Тернопільщині, Рівненщині, Волині та в Закарпатті! Новинкою під час заходів стало проведення театралізованих військово-історичних дійств, показ документально ігрових фільмів створених Товариством "Память". Кількість учасників патріотичних заходів і зокрема молоді збільшилась в сотні разів! Чи збільшилась кількість присутніх на заходах організованих владою, депутатами, кандидатами в депутати,  де немає дійств від ГО "Пам’ять" - впевнений ні. За винятком хіба заходів, на яких горілка, пиво і вино льються ріками!

Впродовж усіх цих років ГО "Пам’ять" шукало самотужки фінансування на проведення патріотичних, театралізованих військово-історичних дійств, зйомок документально-ігрових фільмів, пошук і перепоховання останків вояків, які загинули у роки визвольної боротьби. Дещо вдавалось "вигризати" у львівських чиновників і депутатів, але це дуже довгий, нудкий і гидотний шлях для отримання коштів від тих, кому вони особисто не належать!

Завдяки своїй наполегливості і розумінню ситуації, яка склалася в Україні (без належної матеріальної і фінансової підтримки зі сторони Львівської обласної ради і Львівської обласної державної адміністрації), члени і симпатики ГО "Память" і надалі продовжували свою боротьбу за становлення і збереження України, проводячи театралізовані військово-історичні дійства, патріотичні заходи, створюючи документально-ігрові фільми. Як результат цієї кропіткої праці - чисельна участь членів і симпатиків ГО "Память" в Революції Гідності та реальна участь двадцяти, з сорока членів Товариства в бойових діях на Донбасі починаючи з квітня 2014 року!

Нещодавно Львівська обласна державна адміністрація провела два конкурси серед громадських організацій Львівщини, на фінансування різного роду проектів. Пропозицією від ГО "Память" традиційно було – "Марш Слави УПА", відтворення бою між УПА і НКВД, "Марш Слави Галицької Армії" присвячений створенню ЗУНР. "Пам’ять" - єдина на Західній Україні організація, яка проводить костюмовані, театралізовані військово-історичні дійства присвячені українським військовим формуванням минулого двадцятого сторіччя!
Рішення про важливість того чи іншого поданого на конкурс проекту і відповідно його фінансування приймалось Конкурсною комісією, в склад якої входили депутати від Львівської обласної ради та чиновники Львівської обласної державної адміністрації.

На жаль, на шостому році війни в Україні, пропозиції від ГО "ПАМ'ЯТЬ" було проігноровано членами Конкурсної комісії Львівської обласної державної адміністрації! Наші пропозиції набрали чи не найменшу кількість балів, хоч на нашу думку значна частина проектів яка отримала фінансувння – зовсім того не варта.

Прикро, що Львівська обласна рада і Львівська обласна державна адміністрація відмовляють у прямому фінансуванні запропонованих нами заходів – "Маршів УПА", "Маршів Легіону УСС", театралізованих військово-історичних дійств відправляючи наші проекти на їхні конкурси, а потім не вбачаючи у них необхідності позбавляють нас фінансової підтримки і відповідно проведення заходів стає неможливим! Значить їх влаштовує відсутність молоді на заходах присвячених борцям за волю України!

На жаль, українська молодь масово присутня на різного роду фестивалях, де горілка, пиво і вино роблять велику послугу ворогам, які напали на Україну!


Управа Товариства "Пам’ять"

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)