Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow У Львові помер 94-річний ветеран УПА Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У Львові помер 94-річний ветеран УПА Надрукувати
Управа Товариства   
08.05.2020

 Член ОУН (б), учасник підпільної боротьби за незалежність України відійшов у вічність.

 У п’ятницю, 8 травня, у віці 94 роки помер голова Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби, безпосередній учасник підпільної боротьби за незалежність України Олесь Гуменюк. Про це повідомив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«Відійшов у засвіти Олесь Гуменюк, голова Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби. Царство небесне, друже, спочивай з Богом!», – написав Ганущин у Facebook.

Свої співчуття від імені громади міста висловив рідним Олеся Гуменюка мер Львова Андрій Садовий.

«Людина честі, відваги і міцної віри у свої переконання. Пан Олесь надихав кожного з нас своєю життєвою історією, оптимізмом і вірою в краще. Сумуємо. Співчуваємо. Львів сьогодні осиротів. Не стало нашого великого патріота України», – зазначив Андрій Садовий.

Поховають Олеся Гуменюка на Личаківському кладовищі. Син Олеся Гуменюка Андрій повідомив, що прощання відбудеться у родинному колі.

«З огляду на карантинні обмеження, велике прохання зважити на прохання родини – прощання буде приватним, у вузькому колі рідних», - зазначив Андрій Гуменюк.

Хто такий Олесь Гуменюк?

Олесь Гуменюк народився 7 листопада 1925 року.

У 1943-1945 рр. Олесь Гуменюк був у рядах УПА, брав участь у битві під Бродами в складі дивізії «Галичина», після цього воював у Карпатах. У червні 1943 року добровільно зголосився до лав дивізії «Галичина». Пройшов військовий вишкіл. У липні 1944 року був поранений у битві під Бродами.

В 1945 році його арештували і засудили на 15 років каторги. Покарання відбував у різних тюрмах, зокрема в Норильську, де брав участь у повстанні.

У кінці 80-х років Олесь Гуменюк активно включився в громадську роботу, був одним із засновників Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби, згодом очолив його. Нагороджений орденами «За заслуги» 3-го і 2-го ступеня, багатьма відзнаками Львівської ОДА та Львівської обласної ради.

За матеріалами ZAXID.NET
 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)