Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Виявлено захоронення військовиків РЧА періоду II Світової війни Сьогодні: 24.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Виявлено захоронення військовиків РЧА періоду II Світової війни Надрукувати
Прес-центр Товариства   
10.06.2020
Під час польових пошукових досліджень місць боїв часів Другої Світової війни на Львівщині Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять" у селі Дмитровичі Мостиського району виявлено місце санітарного захоронення військовиків радянської Червоної армії, які загинули в цій місцевості у червні 1941 року.

Знайдено військові ідентифікатори, які допоможуть більше дізнатись про загиблих.

В околицях села Дмитровичі пошукова група ГО "Пам’ять" провела пошук ймовірних місць захоронень вояків радянської Червоної армії, які загинули під час німецько-радянської війни у червні 1941 року. Попередньо у 2016 році вже було знайдено та ексгумовано  останки дванадцяти радянських військовослужбовців з двох поховальних санітарних ям.
Дослідженням місця захоронення встановлено, що поховання колись уже було розкопане і розграбоване сучасними "могильними мародерами".


За залишеними мародерами в поховальній ямі особистими речами і військовим спорядженням можна визначити, що загиблі були військовиками радянської Робітничо-Селянської Червоної Армії. Під час ретельного і кропіткого визбирування порубаних і посічених невідомими особами кісток людських скелетів було знайдено шість карболітових пенальчиків, в яких радянські вояки зберігали паперові бланки зі своїми особистими даними. Ці пенальчики ще називають "медальйони-смертники", адже носінням пенальчика передбачалась ідентифікація вояка після його загибелі і захоронення. Завдяки тому, що пенал був виготовлений з карболіту (один із видів пластмаси), а не з металу, медальйони залишились у поховальній ямі.

Дослідженням кісток людських скелетів встановлено, що у санітарному захороненні знаходились останки 12 військовиків. Усі загиблі чоловічої статі, віком від 20 до 30 років.

Завдяки професійним навикам експертів з Всеукраїнської громадської організації "Союз "Народна Пам’ять" (місто Київ) вдалось відчитати дані двох загиблих військовиків:
Ложкін Артем Васильович - РСФСР, Кіровська область, Бельський район, Клюкінська сільська рада, село Бізіми та Данілов - РСФСР, Західно-Сибірський край, Омська область, Ісетський район, Онуфрієвська сільська рада, село Онуфрієво.

Але останки віднайдених військовослужбовців, швидше за все, залишаться неперепохованими через відсутність у Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації на ці заходи коштів!

Фінасування робіт з перепоховання останків вояків було зупинено Львівською обласною радою та Львівською обласною державною адміністрацією ще у минулому 2019 році, відповідно ексгумованими і неперепохованими залишаються останки 60 вояків, які загинули у роки Першої і Другої Світових воєн на Львівщині.

Вічна пам'ять загиблим воякам і ганьба львівським депутатам та чиновникам, які не можуть подолати "могильних мародерів" та забезпечити відповідне фінасування громадським організаціям, що проводять пошуки і перепоховання!


Прес-центр Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять"
Контакт для преси: Любомир Горбач 0984578819 (www.memoria.com.ua.)

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)