Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow На Львівщині віднайдено захоронення вояків, які загинули у "Бродівському оточені" в липні 1944 року Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


На Львівщині віднайдено захоронення вояків, які загинули у "Бродівському оточені" в липні 1944 року Надрукувати
Любомир Горбач   
07.07.2020

Під час польових пошукових досліджень місць боїв часів Другої Світової війни на Львівщині у Золочівському районі Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять" виявлено місця масових санітарних захоронень військовиків української добровільної дивізії Зброї СС "Галичина" та радянської Червоної армії, які загинули в боях у липні 1944 року.
Знайдено військові ідентифікатори, які допоможуть більше дізнатись про загиблих.

У селах Залісся, Червоне, Ясенівці, Гологори, Почапи, Хильчиці пошукова група ГО "Пам’ять" провела пошук ймовірних місць необлікованих захоронень вояків німецьких та радянських збройних формувань, які загинули у "Бродівському оточені" у липні 1944 року.
Дослідженням місць захоронень встановлено, що частина поховань колись уже була розкопана і розграбована сучасними "могильними мародерами". З поховальних ям ексгумовано останки 30 вояків.

За знайденими у похованнях особистими речами і військовим спорядженням можна стверджувати, що загиблі були військовиками німецьких і радянських збройних формувань.

У непограбованих захороненнях віднайдено особисті ідентифікаційні знаки та інший супровідний матеріал, за яким можна пов'язати певну кількість останків до української добровільної дивізії Зброї СС "Галичина", що воювала у складі німецьких збройних формувань. Решта ексгумованих останків за збереженими у них фрагментами військових одностроїв та спорядження радянського взірця можуть бути українцями з радянської Червоної армії.


19 липня Товариство "Пам'ять", до Дня вшанування пам'яті українців та вояків інших національностей, які воювали у різних військових формуваннях і загинули у "Бродівському оточені", перепоховає віднайдені останки на військовому цвинтарі в селі Червоне Золочівського району.
Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять",
Контакт для преси: Любомир Горбач 0984578819

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)