Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Виявлено необліковані захоронення вояків I Світової війни Сьогодні: 28.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Виявлено необліковані захоронення вояків I Світової війни Надрукувати
Любомир Горбач   
23.09.2020
 Останки 8 вояків австро-угорського та 15 російського війська, які  загинули у роки Першої Світової війни, віднайдено в 9 необлікованих захороненях у Бродівському та Яворівському районах Львівської області.

Підчас польових пошукових досліджень місць боїв часів Першої Світової війни у населених пунктах Бродівського та Яворівського районів членами ГО "Товариство пошуку жертв війни "Память" та ГО "Закінчимо війну" було віднайдено уцілілі та зруйновані сучасними "могильними мародерами" необліковані захоронення австро-угорських та російських вояків, які загинули у цих місцевостях у вересні та жовтні 1914 року.

З дев'яти санітарних поховальних ям вилучено останки 8 вояків австро-угорського та 15 російського війська. У вцілілих від "могильних мародерів" захороненнях знайдено фрагменти військових одностроїв, спорядження, особистих речей. У 3 австро-угорських вояків виявлено військові ідентифікатори, та через поганий стан їхнього збереження неможливо встановити особисті дані загиблих.


Останки загиблих вояків заплановано перепоховати 11 листопада, до Дня завершення Першої Світової війни, на військовому цвинтарі в містечку Івано-Франкове Львівської області.

Пошуківці сподіваються, що нарешті Львівська обласна рада та Львівська обласна державна адміністрація знайдуть необхідні кошти на перепоховання, а не покладуть знову усі витрати на членів пошукових організацій, які пошук та ексгумацію проводять за власний рахунок.

 

Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять"
Контакт для преси: Любомир Горбач  тел. 0984578819

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)