Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow На Львівщині перепоховали останки вояків Першої cвітової війни Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


На Львівщині перепоховали останки вояків Першої cвітової війни Надрукувати
Володимир Скоростецький   
12.11.2020
 Вчора закінчилась війна… 11 листопада 1918-го завершилась Перша cвітова, яка вбила та скалічила мільйони вояків і мирних мешканців Європи.

Але правду кажуть, що війни завершуються, коли гідне посмертя отримує кожен загиблий солдат. Львівські краєзнавці й фахівці з пошуку останків жертв минулих воєн із місцевих ГО «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» та ГО «Закінчимо війну» наблизили цей момент ще для 25 вояків армій Австро-Угорщини та цісарської Росії, що склали голови сто років тому в боях на землі Львівщини.

Тривалий час пошуковці намагались отримати підтримку від представників влади щодо проведення своїх робіт, але намарно. Пошуковці так і не дочекалися фінансування. Відтак організації вкотре перепоховали вояків власними силами.

– Ми постійно звертаємося з проханням профінансувати чи то пошукові роботи, чи перепоховання, але отримуємо тільки відписки. У результаті, останки людей місяцями лежать у мішках. До річниці закінчення Першої світової 11 листопада ми таки провели перепоховання 25 вояків австро-угорського та російського війська. Бо загиблі мають право на повагу. Шкода, що це розуміють не всі, – зазначив представник пошукового товариства Любомир Горбач.

Вічний спочинок тлінні останки вояків Першої Світової війни знайшли на старому військовому цвинтарі в селищі міського типу Івано-Франкове. Цвинтар засновано якраз у період воєнних подій 1914–1918 років. Перед тим, як здійснити чин прощання, учасники заходу разом прибрали територію місця поховання воїнів минувшини.

У похованні взяли участь члени пошукових організацій, сучасні учасники російсько-української війни на Донбасі, представники духовенства і  громадські активісти.

 

Володимир Скоростецький
Кореспондент АрміяInform

 
Поділитися у соцмережах
Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)