Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow Унікальна знахідка - віднайдено один з перших пластових прапорів Сьогодні: 30.09.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Унікальна знахідка - віднайдено один з перших пластових прапорів Надрукувати
Любомир Горбач   
13.06.2007

Прапор куреня Лісові чорти
 До Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" з проханням надати кваліфіковану допомогу у пошуках прапора пластового куреня "Лісові чорти" звернулися представники "Пласту – Національної скаутської організації України".

Цей прапор було пошито ще у 1927 році та 22 червня 1929 року посвячено в Соборі св. Юра митрополитом Андреєм Шептицьким.

Інформацію про місце сховку надала бабця одного із пластунів Андрія Котлярчука — 87-річна Людмила Старосольська. Її покійний чоловік Ігор Старосольський у 1930-х був членом ”Лісових чортів” і у 1947 році, остерігаючись репресій радянської влади, закопав прапор у підвалі одного з львівських будинків.

Завдяки професіоналізму пошуківців 7 червня 2007 року вдалось виявити цей сховок. Прапор пролежав у землі понад 60 років, проте дійшов до нас у хорошому стані.

Ярослав Онищук, голова Товариства "Пам'ять":

- Такі знахідки є надзвичайно рідкісні, насамперед через те, що пластова організація, як відомо, була репресована органами і тому вся символіка, це і прапори, це і література і все інше що зберігало символіку пласту або було знищено, або десь ховалося.
До речі для нашої організації це вже друга скаутська знахідка за рік - восени минулого року на горищі одного із будинків на вул. Некрасова у м.Львові ми знайшли архів гарцежів - польських скаутів.

Любомир Горбач, заступник голови Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять":

- Прапор належав куреню, членом якого колись був Шухевич. На одному боці знамена вишита пластова лілія, калина і дуб, а на другому зображена відзнака куреня — земна куля, навколо якої стоять лісові чорти. 1947 року прапор розділили навпіл. Побоюючись репресій радянської влади, одну частину вивезли у США, а другу заховали у підвалі будинку № 12 на вулиці Листопадового чину. Шукати реліквію було непросто, адже відтоді будинок кілька разів переплановували. Знайшовши прапор, який лежав у скляній банці, виявили, що зображення білої лілії збереглося майже на 80 відсотків.

З осені, після того як прапор реставрують, його експонуватимуть у Львівському історичному музеї на виставці, присвяченій 85-літтю куреня "Лісові чорти". Пізніше його планують передати у Музей історії визвольних змагань. Пластуни також подумують про те, щоб повернути у Львів і другу частину знамена.

З детальною інформацією та публікаціями про цю подію, а також фотоматеріалами з місця розкопок, можна ознайомитись на сайті організації "Пласт"

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)