Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Триває пошук бійців РСЧА полеглих у долині р.Слонівка Сьогодні: 25.10.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Триває пошук бійців РСЧА полеглих у долині р.Слонівка Надрукувати
Осередок Товариства   
16.10.2007
Під час опитування свідків буремних подій
На початку вересня Товариством пошуку жертв війни „Пам’ять” здійснювалися пошукові роботи в місцях боїв кінця червня 1941 року у долині та заплавах ріки Слонівка. За численними свідченнями очевидців, зі спогадів та мемуарів учасників тих подій, внаслідок запеклих боїв при форсуванні переправ, загинули сотні бійців та командирів Радянської армії. Місцеві мешканці згадували, як загиблих червоноармійців ховали не тільки в братських могилах, а й просто прикопували у вирвах від авіабомб та артснарядів, у окопах та придорожніх канавах.

На жаль, на сьогоднішній день практично не залишилося жодного сліду від цих поховань та санітарних захоронень. Лише поблизу села Лешнів пошуковцям вдалося віднайти місця санітарних захоронень, ексгумувати та перезахоронити десятки червоноармійців, які досі вважалися пропалими без вісті.

Але не менше полеглих було і в боях поблизу сіл Бордуляки та Станіславчик, де, за словами учасника тих подій М.К.Попеля, німецько-фашистські війська широко застосовували авіацію. У своїх мемуарах фронтовик згадував, що німецькі літаки скидували не тільки фугасні та запалювальні бомби, а й розпилювали з повітря займисту рідину на кшталт „напалму”.

Впродовж трьох днів пошукова експедиція у пошуках живих очевидців обійшла з десяток навколишніх сіл з метою встановлення ймовірних місць масового захоронення загиблих вояків. Проте, жодна з отриманих інформацій у ході археологічних досліджень не підтвердилась. Єдиним свідченням запеклих боїв, що точилися у цій місцевості, стали більше десятка застарілих боєприпасів та набої до радянської зброї. Зважаючи на небезпеку, яку являють собою подібні свідки минулих військових протистоянь, Товариство „Пам’ять” звернулося до місцевих підрозділів МНС України, які вилучили віднайдені боєприпаси та знешкодили їх у встановленому порядку.

Знайдені застарілі боєприпаси та набої до радянської зброї

Осередок Товариства звертається до усіх громадян, яким відома будь-яка інформація стосовно місць необлікованих та санітарних поховань у цій місцевості, з проханням надати допомогу у проведенні пошуково-дослідницьких робіт та впорядкування могил загиблих вояків.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)