Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Експедиції arrow Розпочато польові роботи із пошуку полеглих Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Розпочато польові роботи із пошуку полеглих Надрукувати
Любомир Горбач   
13.05.2008

Пошуково-дослідницьким відділом Товариства “Пам’ять” розпочато дослідження ймовірних місць захоронень осіб, які загинули під час національно-визвольних змагань у роки Першої та Другої світових воєн і котрі до сьогодні залишаються невідомими та невпорядкованими.

Відповідно до звернень громадян, які надійшли на адресу Товариства, у минулі вихідні пошуковою групою було проведено дослідження місця можливого поховання загиблих воїнів Червоної армії у селищі Красне Буського району Львівської області. Керівником пошукової групи Ярославом Дупеличем обстежено вказане місце, опитано місцевих мешканців. 

Захоронення загиблих воїнів було здійснено влітку 1941 року, з початком німецько-совєтської війни. Близько 10 загиблих червоноармійців було скинуто у вирву від артилерійського снаряду та засипано землею. В часи совєтської окупації України тимчасову могилу у Красному було засипано сміттям, подібно як і в інших селах та містечках України і лише сьогодні це місце вічного спочинку воїнів буде впорядковано!

Проведено також дослідження місць боїв періоду Першої Світової війни між військовими підрозділами Австрійської та Російської імперій. Зокрема, на схилах гір Татарівка, Магура, Маківка, Тростян, Гостра що у Сколівському районі Львівської області виявлено санітарні захоронення загиблих вояків, які були частково поруйновані та пограбовані так званими “чорними археологами”. У 2006 році товариством “Пам’ять” вже проводились пошукові роботи на схилах гори Татарівка, в результаті яких було віднайдено, ексгумовано та перезахоронено на військовому кладовищі с.Головецько останки двадцяти шести воїнів російської та двох австрійської армії.

На підставі зібраної інформації про невпорядковані місця військових поховань, які постійно стають об’єктами грабіжницьких рейдів “чорних археологів”, котрі, за деякою інформацією, приїзджають сюди у пошуках військових трофеїв навіть з Росії, товариство “Пам’ять” звертатиметься до дипломатичних представництв Росії та Австрії з приводу ексгумації та перепоховання останків загиблих вояків. 

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)