Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Військово-історична реконструкція arrow Минулої неділі "упівці" билися з "енкаведистами" Сьогодні: 03.12.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


Минулої неділі "упівці" билися з "енкаведистами" Надрукувати
"Газета по-українськи" №110(634) від 21.06.08   
25.06.2008

Під час фестивалю "Бучинські фестини", що вихідними уп'яте відбувся в селі Бучина Бродівського району на Львівщині, відтворили бій воїнів Української повстанської армії з бійцями НКВД. Він справді тут відбувся 1944-го.

Місце реконструкції обступили глядачі. Ведучий через гучномовець коментує, що відбувається.

До яру, недалеко від сцени, під'їжджає машина з солдатами в радянській формі та трьома полоненими упівцями. Їх збираються розстріляти. Із лісу підходить загін повстанців їх рятувати. Бій триває 5 хвилин, лунають кілька вибухів та автоматні черги. Вояки пластують. У бою перемагають упівці, хоча двоє з полонених гинуть.

- Ми про УПА вчимо у школі, але на таких реконструкціях можна ще й побачити, як воно то все було, - каже 11-річний Віталій Вернюк, батько якого грає офіцера НКВД.
- Усе-таки я хотів би, щоб тато за наших був.

Реконструкцію здійснили 35 членів Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" зі Львова. У стволи справжньої зброї 1942-1945 років випуску вставляють китайські петарди і під'єднують до курка - так можна пальнути 2-3 рази. Машину ГАЗ-51 зібрали з металобрухту. Постановка у Бучині обійшлася у 5 тисяч гривень.

Ігор ХОМИЧ,

"Газета по-українськи"

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)