Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Новини arrow 20 липня – день вшанування пам`яті загиблих у «Бродівському котлі» Сьогодні: 03.12.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


20 липня – день вшанування пам`яті загиблих у «Бродівському котлі» Надрукувати
Любомир Горбач   
17.07.2008

20 липня 2008 року Товариство пошуку жертв війни «Пам`ять» спільно з іншими громадськими організаціями проведе ряд заходів з вшанування пам`яті українських вояків з Першої Української дивізії Української Національної Армії «Галичина» та Робітничо Селянської Червоної Армії, які загинули в липні 1944 року під час радянсько-німецької війни на території Буського, Бродівського, Золочівського районів Львівської області в т. зв. Бродівському котлі. 

Прослідковуючи історію України за останні сто років, ми зіштовхуємося із жахливими фактами знищення одних народів іншими. Двадцяте століття принесло на територію України дві світові війни, які по собі залишили мільйони людських смертей.

Українська земля щедро полита кров`ю українців, які боролися за свою свободу та кров інших народів, що прийшли на нашу землю в інтересах своїх імперій. Історія розпорядилась так, що перебуваючи у складі різних армій та держав, за чужі інтереси гинули тисячі громадян України.

Проводячи пошуково-ексгумаційні дослідження на місцях боїв, Товариство пошуку жертв війни «Пам`ять» знаходить численні місця поховань вояків воюючих сторін, які часто лежать в одних могилах. Відомо багато випадків, коли члени однієї родини волею обставин проливали кров в рядах ворогуючих армій. Яскравим прикладом цього на теренах Західної України був «Бродівський котел», в якому у липні 1944 року під прапорами різних імперій полягли тисячі українців.

Настав час, вшановуючи пам`ять полеглих на полі бою, позбутися ідеологічних штампів комуністичного режиму, які ділили українців на «західняків» і «своїх». Наш обов`язок – гідне вшанування пам`яті людей, які волею обставин не повернулися до своїх сімей, ставши знаряддям у вирішенні політичних та ідеологічних амбіцій антигуманних і злочинних за своїм змістом імперій.

20 липня в день вшанування пам`яті загиблих у «Бродівському котлі» українських вояків з дивізії «Галичина» та «Червоної армії», Товариство «Пам`ять» закликає громадськість до участі у таких заходах:

  • 11.00 год. – село Червоне Золочівського району. Військове кладовище вояків дивізії «Галичина». Покладання квітів. Молитва за загиблими.
  • 12.30 год. – село Підгірці Бродівського р-ну. Поховання вояків «Червоної армії». Покладання квітів. Молитва за загиблими.
  • 13.00 год. – село Ясенів Бродівського району, гора Жбир. Відкриття відбудованого пам`ятника воякам дивізії «Галичина», що був збудований та незадовго підірваний невідомими у 1991 році.
  • 15.00 год. – історична реконструкція (відтворення) бою за гору Жбир, який відбувся тут у липні 1944 року.
 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)