Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) arrow У канаві знайдено останки вояків Сьогодні: 23.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У канаві знайдено останки вояків Надрукувати
Любомир Горбач   
28.07.2008

Товариством пошуку жертв війни «Пам’ять» на минулих вихідних між селами Червоне та Ясенівці Золочівського району Львівської області ексгумовано останки трьох вояків.

Залишки одягу, взуття та особистих речей дають підставу вважати що це можуть бути німецькі вояки, або українці які належали до дивізії «Галичина», і загинули в цій місцевості у липні 1944 року під час прориву з «Бродівського котла». Останки було виявлено мешканцем с. Ясенівці, який після розширення водовідвідної канави запримітив залишки людського скелета. 

Дорожні служби, які працювали по розширенню канави, частину людських кісток вивезли разом із землею. Цілісними залишились лише 2 останки. Знайдено один військовий ідентифікатор. Зараз опрацьовуються матеріали розкопу з метою визначення до якої із воюючих сторін належали ці вояки.

Перепоховання цих останків разом із кількома десятками інших, ексгумованих Товариством на Львівщині протягом цього року, планується провести на початку вересня до Дня вшанування пам’яті усіх, хто загинув у Другій Світовій Війні. 

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)