Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
  • Ukrainian
  • English
Переглянути НОВИЙ фільм "Хрещений двічі" створений Товариством пошуку жертв війни "Пам'ять"
Головна arrow Статті (історичні джерела) arrow У Скваряві знайдено невідомі захоронення полеглих бійців Сьогодні: 30.11.2020
Головна
Новини
Експедиції
Статті (історичні джерела)
Військово-історична реконструкція
Кіно & відео студія
Фотогалерея
Довідкова інформація
Мандруємо Україною
Матеріали у тему


У Скваряві знайдено невідомі захоронення полеглих бійців Надрукувати
Любомир Горбач   
22.09.2008

В суботу 20 вересня пошуковою групою «Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» у селі Скварява Золочівського району Львівської області знайдено невідомі місця захоронень вояків радянської «Червоної армії», німецького «Вермахту», української дивізії «Галичина», які загинули у липні 1944 року під час німецько-радянської війни.

Захоронення загиблих проводилось місцевими мешканцями, для цього було використано наявні на місці бою окопи та ями.

На дні стрілецького окопу було виявлено та ексгумовано сім останків вояків радянської «Червоної армії». В інших чотирьох окремих ямах виявлено по одному останку. Ймовірно, що тут було захоронено вояків української дивізії «Галичина», або німецького «Вермахту». Через пограбування цих поховань «чорними копачами» неможливо стовідсотково твердити про приналежність цих чотирьох останків до котроїсь із воюючих сторін.

Знайдені останки разом з іншими попередньо ексгумованими товариством «Пам'ять» буде перепоховано 26 вересня на військовому кладовищі вояків дивізії «Галичина» між селами Червоне-Ясенівці Золочівського р-ну Львівської області.

 
Поділитися у соцмережах
< Попередня   Наступна >
2006-2019 © Товариство пошуку жертв війни ''ПАМ'ЯТЬ''
Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволене за умови повідомлення про це та посилання на джерело (в інтернет-ресурсах - на адресу сайту)